Прокуратура вимагає повернути громаді приміщення на Андріївському узвозі

Узвіз 2Київська місцева прокуратура №7  вимагає в суді повернути з незаконного володіння комунальні приміщення, які розташовані на Андріївському узвозі у центрі столиці, - повідомляється на офіційному сайті прокуратури. 

 Як з’ясувалося, у 2013 році в результаті вчинення незаконних дій вказані підвальні приміщення були незаконно виведені з комунальної власності та в подальшому перепродані приватній особі.

Зважаючи на виявлені порушення, місцевою прокуратурою до Подільського райсуду м. Києва заявлено позов з вимогою витребувати вказане майно з незаконного володіння та повернути його територіальній громаді столиці.

Крім того, за вказаним фактом правоохоронними органами столиці зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) та ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України. Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснює Київська місцева прокуратура №7.

За повідомленнями ЗМІ, 2 роки тому Господарський суд Києва задовольнив позовні вимоги столичної прокуратури і витребував з незаконного користування приміщення площею 245,2 кв. м на Андріївському узвозі, 22-а. Виявилося, що міська рада не приймала рішення про передачу зазначених приміщень, розташованих в історичному центрі столиці, комерційним структурам. Як з'ясувалося, це рішення ухвалив харківський суд. Згодом той же суд прийняв рішення про визнання права власності на вказані приміщення за іншим власником.

"Перевірка встановила, що жоден із цих власників фактично не користувався комунальним майном, ще з 2004 року ці приміщення орендували під розміщення "Асоціації артгалерей України" та "Асоціації діячів сучасного мистецтва України".