Міський голова Ромен погорів на хабарі в 50 тисяч

g-IiVuDiejs

На фото міський голова позує на фоні передвиборчої агітації конкурента (осінь 2015 року)

18 серпня о 19.00 в приміщенні міської ради під час отримання другої частини хабара в 50 тисяч  гривень було затримано мера міста Ромни Сергія Салатуна. За словами прокурора військового гарнізону Сумської області, затриманий вимагав від приватного підприємства кошти за узгодження відповідних рішень щодо його  підприємницької діяльності.

Після отримання першої частини хабара в розмірі 10 тисяч гривень приватне підприємство  звернулося до співробітників Управління  захисту економіки, якими було встановлено спостереження та фіксація процесу передачі другої частини хабара в 40 тисяч гривень. Передача відбувалася безпосередньо в приміщенні міської після завершення робочого дня.

DSCN3408

За попередніми даними, міський чиновник вимагав хабар за те, аби депутати міської ради не скасували  дозвіл на зайняття певним видом діяльності (надання телекомунікаційних послуг) на території міста. Саме сума в 50 тисяч гривень повинна була вирішити питання з голосуванням на наступній сесії 26 серпня.

Наразі міського голову затримано на 72 години. Слідчі мають намір повідомити посадовій особі підозру за статтею 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі), відповідно до якої затриманому загрожує позбавлення волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

 

Сергій Салатун був депутатом міської ради починаючи з 2005 року. В 2014 році вперше  обраний міським головою на позачергових виборах та повторно обраний у жовтні в 2015 року від БПП «Солідарність» терміном на 5 років.

Як повідомляв "Ні корупції!"  у статті "Як мер Ромен безкоштовно отримав 2,5 га комунальної землі в центрі міста", наближена до Сергія Салатуна підприємницька структура вже впродовж 10 років не платить місту за користування чималими ділянками землі у центрі Ромен.

"Якщо інші, не наближені до місцевої еліти підприємці, сплачують близько 1,5 гривні за квадратний метр на місяць, то дітище міського голови може собі дозволити «забути» заплатити в бюджет міста чималу суму коштів – близько 400  тисяч гривень на рік. Якщо помножити це на тривалість згаданої події понад 10 років, то ми отримаємо цифру з шістьма нулями, яка не дійшла до бюджету з легкої руки володарів міста", - йдеться у статті.