Кілька державних сільськогосппідприємств підозрюють у відмиванні грошей через конвертцентр

Черкаси податки

Співробітники Служби безпеки України у Києві та Черкаській області припинили діяльність потужного конвертаційного центру. Через нього злочинці щомісячно виводили у тінь майже по тридцять мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, що організатори "конверта" зареєстрували понад сімдесят фіктивних фірм. Через безтоварні операції вони забезпечували майже двомстам комерційним структурам з Київщини та Черкащини переведення грошей у готівку та ухилення від сплати податків.

За повідомленням прокуратури Черкаської області, метою спритників було виведення коштів державних підприємств та капіталів суб’єктів легального сектору економіки в тіньовий обіг в особливо великих розмірах. У подальшому вказані готівкові кошти незаконно конвертувалися у валюту і виводилися на офшорні рахунки підконтрольних їм компаній-нерезидентів України.
Як повідомили у прес-службі управління СБУ у Черкаській області, наразі перевіряється інформація про наявність серед клієнтів конвертцентру кількох державних сільськогосподарських підприємств.

cherk-konvertr1
Під час обшуків у київських, черкаських, уманських офісах "конверта" та автомобілях зловмисників співробітники спецслужби спільно з прокуратурою виявили печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, яка доводить проведення нелегальних оборудок. Правоохоронці також вилучили банківські картки, майже мільйон гривень, двадцять тисяч доларів США та одну тисячу євро.

cherk-konvertr3
Накладено арешт на рахунки фірм, задіяних у діяльності конвертаційного центру.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Санкція цієї статті передбачає покарання - позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.
Триває досудове слідство.

Як писав у квітні цього року "Ні корупції!", у Черкасах майже 150 підприємств вивели у тінь за допомогою послуг конвертаційного центру 500 млн.грн. Фіктивні товариства надавали послуги по транзиту та «конвертації» безготівкових коштів у готівку для різних суб’єктів господарської діяльності, в тому числі підприємств, які надають послуги за бюджетні кошти.  Діяльність центру припинили працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Черкаській області.