ФОТО
| |

Кілька державних сільськогосппідприємств підозрюють у відмиванні грошей через конвертцентр

Черкаси податки

Співробітники Служби безпеки України у Києві та Черкаській області припинили діяльність потужного конвертаційного центру. Через нього злочинці щомісячно виводили у тінь майже по тридцять мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, що організатори “конверта” зареєстрували понад сімдесят фіктивних фірм. Через безтоварні операції вони забезпечували майже двомстам комерційним структурам з Київщини та Черкащини переведення грошей у готівку та ухилення від сплати податків.

За повідомленням прокуратури Черкаської області, метою спритників було виведення коштів державних підприємств та капіталів суб’єктів легального сектору економіки в тіньовий обіг в особливо великих розмірах. У подальшому вказані готівкові кошти незаконно конвертувалися у валюту і виводилися на офшорні рахунки підконтрольних їм компаній-нерезидентів України.
Як повідомили у прес-службі управління СБУ у Черкаській області, наразі перевіряється інформація про наявність серед клієнтів конвертцентру кількох державних сільськогосподарських підприємств.

cherk-konvertr1
Під час обшуків у київських, черкаських, уманських офісах “конверта” та автомобілях зловмисників співробітники спецслужби спільно з прокуратурою виявили печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, яка доводить проведення нелегальних оборудок. Правоохоронці також вилучили банківські картки, майже мільйон гривень, двадцять тисяч доларів США та одну тисячу євро.

cherk-konvertr3
Накладено арешт на рахунки фірм, задіяних у діяльності конвертаційного центру.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Санкція цієї статті передбачає покарання – позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.
Триває досудове слідство.

Як писав у квітні цього року “Ні корупції!”, у Черкасах майже 150 підприємств вивели у тінь за допомогою послуг конвертаційного центру 500 млн.грн. Фіктивні товариства надавали послуги по транзиту та «конвертації» безготівкових коштів у готівку для різних суб’єктів господарської діяльності, в тому числі підприємств, які надають послуги за бюджетні кошти.  Діяльність центру припинили працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Черкаській області.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії