Голова наглядової ради ОПЗ Перелома відсторонений від посади через суд

1013290583Солом'янський районний суд Києва 17 серпня задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), погоджене з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), про відсторонення Сергія Переломи від посади голови наглядової ради Одеського припортового заводу до 14 вересня. Про це повідомляє видання «Укрінформ» з посиланням на прес-службу САП.

Зокрема, керівник САП Назар Холодницький відзначив, що вважає «таке рішення суду правильним, оскільки відсторонення від посади допоможе запобігти можливому тиску на свідків, знищенню доказів та перешкоджанню слідству».

Як повідомляв «Ні корупції!», 14 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура провела обшуки та затримання у справі Одеського припортового заводу.

«У провадженні НАБУ є кримінальне провадження за фактом протиправних дій з майном ВАТ «ОПЗ» за ознаками злочинів, передбачених ч. 5, ст. 191 і ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. У цьому провадженні отримано достатньо доказів для вручення підозри у здійсненні розтрати грошових коштів зазначеного підприємства в особливо великому розмірі двом досить високим посадовим особам», – заявив Холодницький.

У той же день був затриманий голова наглядової ради ВАТ «ОПЗ» Сергій Перелома, якому Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід для нього у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 80 мільйонів гривень.

picturepicture_70188735140854_26786

ОПЗ. Фото з відкритих джерел

Крім нього, працівники НАБУ також затримали першого заступника голови правління ПАТ «Одеський припортовий завод» Миколу Щурикова. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з правом внесення застави в розмірі 40 мільйонів 584 тисячі гривень, хоча представники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили про більше 205 мільйонів застави, пояснюючи це тим, що під вартою Щуриков не зможе тиснути на свідків чи сховатися від слідства, в тому числі за межами України.

Однак уже 1 серпня стало відомо, що колегія суддів Апеляційного суду Києва відпустила Перелому та Щурикова під домашній арешт до 9 вересня. Наразі слідчі дії тривають.

Слід зазначити, що конкурс з приватизації ОПЗ, який був назначений на кінець липня, провалився, адже жоден інвестор не подав заявки для участі в конкурсі. Посадовці планують провести приватизацію одеського гіганта восени. Більше того, зараз завод відчуває перебої з постачанням газу. На сайті підприємства оголошено тендер на закупку природного газу. А 18 липня у прес-службі «Укртрансгазу» заявили, що почалась процедура відключення ОПЗ від постачання газу.

20

ПАТ "Одесагаз" сьогодні заявило, що відправляє в неоплачену відпустку своїх робітників через зупинку ОПЗ:

"У зв’язку із зупинкою ПАТ «Одеський припортовий завод» та незапланованим зменшенням обсягу транспортування природного газу по Одеській області на 80 %, на нашому підприємстві склалося вкрай важке фінансово-економічне становище. Виник дефіцит коштів для належної експлуатації системи газопостачання Одеської області та міста Одеса. Внаслідок цього адміністрація ПАТ «Одесагаз» вимушена відправити більшість персоналу у безстрокову відпуску без збереження заробітної плати", - значиться в повідомленні на сайті підприємства.