У справі перинатального центру на Буковині виявлено зловживання на півтора мільйона

Чернівці перинатальнийЗловживання з боку чиновників під час переоснащення Чернівецького обласного перинатального центру, що призвело до збитків в 1 мільйон 560 тисяч гривень, виявили оперативники Управління захисту економіки поліції Чернівецької області. Про це 17 серпня 2016 року повідомили в департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Протягом 2013-2015 років Управлінням капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації (УКБ ОДА) за рахунок коштів бюджетної програми проводилось переоснащення обласного перинатального центру. При цьому було проведено 6 конкурсних торгів.

З чотирма товариствами укладено договори щодо поставки медичного обладнання (реанімаційних систем, гінекологічних та оглядових крісел, електрообладнання) на загальну суму 24 мільйони 810 тисяч гривень. Під час моніторингу законності використання бюджетних коштів оперативники Управління захисту економіки у Чернівецькій області виявили ряд невідповідностей та правопорушень.

Зокрема, завдяки додатковим угодам термін поставки обладнання було безпідставно перенесено на наступний рік, а отримане обладнання фактично одночасно передано на відповідальне зберігання УКБ ОДА та одному з обласних комунальних підприємств. Наразі умови договору щодо монтажу та введення в експлуатацію зазначеного обладнання у місячний термін не виконані.

Крім того, результати вивчення специфікацій та актів приймання вказують на розбіжність у кількості переданого обладнання, а також на його невідповідність вимогам конкурсних торгів (якісні параметри апаратури – нижчі, відтак його вартість є меншою).

Попередня встановлена сума збитків сягає 1 мільйон 560 тисяч гривень. Наразі проводяться необхідні слідчі дії. Зокрема, з метою встановлення загальної суми збитків державному бюджету зараз триває перевірка всього придбаного обладнання на відповідність визначеній комплектації, специфікації та сертифікатам.

За даним фактом слідчим управлінням поліції Чернівецької області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
За це винним посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян.

"Ні корупції!" вже два роки відслідковує ситуацію навколо реконструкції та переоснащення Чернівецького обласного перинатального центру. В останньому розслідуванні "Перинатальний центр на Буковині: субпідряди з корупційним запашком", опублікованому 29 липня 2016 року, ми вказували на те, що фірма, яка виграла тендер на більш як 50 мільйонів, повіддавала гроші сумнівним субпідрядникам. А дороговартісне обладнання простоює на складах. В той час, як завершенню робіт з реконструкції перинатального центру зась і очікувати.