ФОТО
| |

ТІ: Е-декларацію наразі не подав жоден чиновник топ-рівня

Декларація депутатівСтаном на 19 годину вівторка, 16 серпня, подано трохи менше від 30 декларацій, причому, це переважно чиновники середньої ланки з регіонів. Ситуацію прокоментував 5 каналові Євген Черняк, старший аналітик Transparency International.

“Поки немає жодної декларації особи з топ-рівнів, депутатів, немає урядовців. Дійсно, подають особи категорії “В” державної служби”, – зазначив Черняк.

Крім того, він додав: “Загальна тенденція така, що практично не вказується жодна інформація, окрім офіційних доходів, тобто, окрім заробітної платні за місцем роботи. Дехто вказав членство у певній громадській організації, але загалом декларації є пусті”.

Однією з можливих причин такої ситуації експерт називає велику увагу громадськості та ЗМІ до е-декларування.

“Можливо, йде очікування, поки спаде фокус уваги до цієї системи”, – зауважив Черняк і додав, що не виключає, якби до цієї теми було прикуто не так багато уваги, “не було меседжів, і від нашої організації, – всі б подавали декларації”.

У понеділок, 15 серпня, в Україні запрацювала система електронного декларування, однак поки лише в тестовому режимі. До отримання атестата система діятиме як база даних і її не можна буде використовувати в суді, щоб покарати чиновників за приховування доходів.

Доданий до: Відеоблог, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії