На Черкащині державне підприємство оплачувало чужу комуналку

Секрет КомунальнийУ Черкаській області у ДП «Дослідне господарство «Христинівське» Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця Національної академії аграрних наук України Держфінінспекція виявила порушення, що призвели до фінансових втрат у майже 525 тис. грн.

Під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності держпідприємства виявилося, що на балансі господарства обліковувалися об’єкти житлового фонду, які фактично йому не належать. Однак господарство безпідставно оплачувало комунальні послуги, що їх споживали фізичні особи, які там проживали. Це призвело до втрати 427 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба ДФІ.

Окрім того, господарство безпідставно заплатило майже 43 тис. грн за ремонт приміщень Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В.Зубця та загальноосвітньої школи с. Мала Севастянівка, а також надало благодійну допомогу в розмірі, що перевищує показники фінансового плану, на загальну суму 48 тис. грн.
За недотримання законодавства двох посадових осіб господарства притягнуто до адміністративної відповідальності. А про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.

Майже одночасно у сусідній Полтавській області фахівці Держфінінспекції у держпідприємстві "Експериментальна база "Надія" Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України встановили порушення, що призвели до втрат у понад 225 тис. грн.

Посадові особи експериментальної бази безпідставно сплатили 168 тис. грн підрядникові за обробку сільськогосподарських угідь, яке той фактично не здійснював.  Окрім того, на підприємстві безпідставно списали дизельне пальне, зайво виплатили зарплату, за завищеною вартістю сплатили за науково-технічну продукцію тощо.

За недотримання законодавства 5 посадових осіб експериментальної бази притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Головне управління Національної поліції в Полтавській області.