Влада Бучі пішла проти прокуратури та суду

Буча сесія

Фото з сайту Бучанської міської ради

Бучанська міська рада хоче переглянути рішення Верховного Суду щодо зміни цільового призначення 890 га. Місцева влада вимагає перегляду справи “за нововиявленими обставинами”. Як повідомляє “Громада Приірпіння”, прокуратура вважає таку позицію безпідставною.

Прес-служба прокуратури також нагадує, що у 2014 році Ірпінський суд задовольнив позовні вимоги прокуратури Київської області щодо визнання недійсними рішення Бучанської селищної ради 2002 року, яким незаконно змінено цільове призначення лісових земель колишньої Бучанської лісової дачі площею 890 га під житлову та громадську забудову та визнано недійсними ряд рішень ради про передачу у власність громадянам частини цих земель.

Верховний Суд України залишив без змін рішення суду першої інстанції, таким чином підтримуючи законну позицію прокуратури.

Втім, незважаючи на рішення судів, якими визнано, що вказані землі належать до лісового фонду, Бучанська рада продовжує відводити їх у приватну власність під забудову.

Буча 1

Фото: Фейсбук Ірини Литвиненко

Враховуючи це, прокуратура Київської області продовжує відстоювати права держави. На даний час вже заявлено 10 позовів до суду щодо повернення у державну власність незаконно вилучених понад 2 га земель.

“У свою чергу, Бучанська міська рада, щоб і надалі мати змогу незаконно розпоряджатися землями колишньої Бучанської лісової дачі, 27.07.2016 подала заяву про перегляд рішення Ірпінського міського суду від 2014 року за нововиявленими обставинами. Відтак, міськрада вважає, що рішенням Ірпінського міського суду від 06.07.2016 у справі за позовом фізичної особи до інших двох фізичних осіб про визначення порядку користування житловим будинком та земельною ділянкою, встановлено факт наявності в межах території площею 890 га (землі Бучанської лісової дачі) – земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, яка закріплена за домоволодінням рішенням виконавчого комітету Бучанської селищної ради 1992 року у постійне користування. Аналогічні обставини щодо наявності домоволодінь встановлені рішеннями судів у двох інших справах”, – повідомляє прокуратура.

“Прокуратура Київської області вважає, що ці обставини не є нововиявленими. Так, вказані судові рішення прийняті після рішення Ірпінського міського суду від 17.10.2014. Крім цього, відповідно до вимог лісового законодавства України, до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі. За матеріалами лісовпорядкування Бучанської лісогосподарської установи 1978-1979 та 1988-1989 років, нелісові землі визначені як “усадьби” з переліком розташованих на них дерев”, – додають у прес-службі.

Прокуратура Київської області запевняє, що  буде принципово відстоювати свою позицію щодо порушень Бучанською радою вимог земельного законодавства та наголошує на безпідставності заяви міської ради про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а також реагувати на всі факти порушень вимог законодавства, ким би вони не здійснювались.

Судове засідання призначене на 10-ту годину 17 серпня в Ірпінському міському суді за адресою м. Ірпінь, вулиця Мінеральна, 7. Активісти запрошують всіх небайдужих до суду.

Як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу м. Буча, зміни їх цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови.

За рахунок вказаних вище земель лісогосподарського призначення Бучанською міською радою протягом 2006-2012 років незаконно відведено у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних. Частина цих ділянок площею понад 14 га передана у власність колишньому Першому заступнику Голови Верховної Ради України І. Калєтніку.