«Укрзалізниця» накупила жіночих і чоловічих годинників на 20 тисяч доларів

481318_1_w_3005 серпня ПАТ «Укрзалізниця» підписала два договори про поставку жіночих і чоловічих годинників з ТОВ «Ідеальний подарунок» і «Дім геральдики» на суму в сукупності близько 500 тисяч гривень.

Закупка проводилася без оголошення конкурсу.

Як видно з документації, розміщеної на порталі e-tender і Prozorro, чоловічі годинники, за умовами договору, мають бути доставлені замовнику протягом 10 робочих днів, жіночі – до кінця року.

І хоча фірми-постачальники зареєстровані на різних осіб, договори з ними від "Укрзалізниці" дуже схожі.

35

Відомості про закупку жіночих годинників. Портал e-tender

За умовами договору, який можна скачати з сайтів e-tender і Prozorro, фірма «Ідеальний подарунок» має поставити «Укрзалізниці» 100 жіночих годинників на суму 247680 гривень, «Дім геральдики» - 100 чоловічих годинників за 247800 гривень. Таким чином, у середньому один годинник приблизно обійдеться 2470 гривень, тобто, близько 100 доларів.

29

34

Скани договору "Укрзалізниці" з ТОВ "Дім геральдики"

33

31

Скани договору "Укрзалізниці" з ТОВ "Ідеальний подарунок"

Яка мета закупки, невідомо. Обидва договори, хоча фірми й різні, проходять через «Прокредит банк».

30

32

Слід зазначити, що ТОВ «Ідеальний подарунок» було створено лише два роки тому. Спеціалізується на виробництві ювелірних та інших металевих виробів. Статутний капітал складає всього 20 тисяч гривень. Знайти сайт компанії в інтернеті не вдалось.

24

25

26

ТОВ «Дім геральдики», статутний капітал якого складає також 20 тисяч гривень, зареєстрований з 2015 року. Основним КВЕДом зазначено виробництво готових металевих виробів.

20

21

22

В інтернеті можна знайти сайт «Дом геральдики», але в переліку послуг не значиться виготовлення чи продаж годинників.

27

28

ТОВ неодноразово брало участь у тендерах. Але часто їхня ціна не найнижча.

23

20

Скани з порталу Prozorro

Згідно з договором, «Укрзалізниця» придбала годинники «Kleynod», які виробляє Київський годинниковий завод. Журналістський запит  щодо цілей придбання годинників і причин непроведення конкурсу відомство проігнорувало.