Федорук піариться на багатодітних родинах за бюджетні кошти

Буча сертифікат

Багатодітним родинам Бучі напередодні 1 вересня працівники міськради вручили сертифікат на 500 гривень.

Про це “Громаді Приірпіння” повідомила багатодітна мати Любов.

Хоча кошти й були виділені з бюджету міста, тобто, фактично – це кошти громади, на сертифікатах вказано, що це привітання від Бучанської ради та міського голови Анатолія Федорука.

“Кожен рік для багатодітних родин видаються сертифікати на одяг. У минулому році давали сертифікат на 400 грн, в цьому – на 500, незалежно від кількості дітей у родині. Сертифікат дають лише в один магазин – Планета, чи не найдорожчий у Бучі, де лише одна шкільна спідниця коштує 460 грн. А у мене двоє дітей іде в школу – в 1-й та 5-й клас”, – розповідає Любов.

Бучанка стверджує, що раніше давали сертифікат на кожну дитину, яка йде до школи, зараз вирішили економити – дають на родину.

Жінка нарікає, що в 25 кабінеті, де розташований відділ сім’ї та молоді, ці сертифікати дають не всім багатодітним родинам.

“Моїй знайомій Марії Архипенко взагалі не видала талону, так як вона за рахунок бюджетних коштів оздоровила дитину на морі. Нібито тепер їй сертифікат не положено”, – каже Любов.

Інша багатодітна жінка, яка віддає цього року 5-х дітей у школу, жаліється, що отримала лише 1 талон на всіх:

“Я в тому році взяла 2 пари тапок у магазині “Планета” за 215 грн, які на базарі 100 грн коштують, щоб талон не пропав”.

Бучанці обурюються, що міський голова піариться за їхні гроші.

“Це називається маніпуляція свідомістю виборців і поповнення прибутку магазину “Планета” за рахунок коштів платників податків. Адже гроші, які забезпечують платоспроможність сертифіката, висмикнуті не з кишені міського голови, а з бюджету міста, який наповнюють платники податків. Тобто, за наші з вами гроші міський голова вирішив підтримати чийсь бізнес. Цікаво, а хто власник магазину “Планета”? Я не сумніваюсь, що це людина, ймовірно, наближена до мера, й у такий спосіб очільник міста хоче комусь віддячити за послуги, прикриваючись доброчинністю. Тобто, хоче вбити двох зайців – комусь зробити серйозні вливання з бюджету і ще й не пропустити можливості виставити себе у світлі “великого благодійника” за наш рахунок. Тут треба дякувати платникам податків за те, що наповнюють бюджет, який можна потім розкрадати”, – коментує ситуацію активістка з Бучі Ірина Литвиненко.

Як повідомляв "Ні корупції!" у липні, прокуратура провела обшук у помешканні мера Бучі Федорука.

"Обшуки, які сьогодні відбуваються в Ірпені і Бучі, проходять в рамках кримінального провадження, порушеного в серпні 2015 року за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Бучанської міської ради при вилученні земель лісового фонду та зміни їх цільового призначення загальною площею 890 га, з метою одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої фізичної або юридичної особи всупереч інтересам служби, яке спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам держави», – написала депутат Ольга Червакова.