Арештовано цінні землі, які були незаконно приватизовані

УААН-логотипЗа клопотанням Київської місцевої прокуратури №7 судом накладено арешт на землі Національної академії аграрних наук України площею 7,3 тис. га та вартістю понад 250 млн гривень, які у 2015 році були незаконно відчужені особам, що проживають на непідконтрольній Україні території Донецької області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Встановлено, що у 2015 році приватним нотаріусом засвідчено договори купівлі-продажу 7,3 тис. га земель сільськогосподарського призначення, розташованих на території Донецької області.  Проте, як засвідчило Управління Держгеокадастру України, вказані землі обліковуються на праві постійного користування за державними установами академії. Натомість, внаслідок неправомірних дій, громадяни отримали право власності на 16 ділянок цих земель.

Зважаючи на це, місцевою прокуратурою на підставі матеріалів СБ України розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

В рамках розслідування правоохоронцями проведено обшуки у нотаріуса, під час якого виявили та вилучили речі і документи, на підставі яких було здійснено незаконну передачу права власності на земельні ділянки, що обліковуються за державними установами НААН.

Наразі за сприяння прокуратури на вказані землі накладено арешт.

Слідство триває.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на Донеччині співробітники Служби безпеки України попередили спробу заволодіння жителями “ДНР” землями Національної академії аграрних наук вартістю понад 250 мільйонів гривень, які знаходяться на підконтрольній українській владі.

Встановлено, що зловмисники, використовуючи фальшиві документи, оформили 7,3 тисячі гектарів сільгоспугідь Академії на підставних осіб. Ділянка відноситься до категорії особливо цінних земель сільськогосподарського призначення, а її вартість, за оцінкою Держгеокадастра, складає понад 250 мільйонів гривень.

Для легалізації прав власності на землю ділки направили кур’єра до Києва, де приватний нотаріус провів незаконну реєстрацію документів. Надалі вони здійснили кілька фіктивних перепродажів прав власності для унеможливлення судових позовів.

Під час обшуків у офісі нотаріуса правоохоронці вилучили документи, які свідчать про незаконність оформлення прав власності на землі академії. На підставі матеріалів СБУ судом накладено арешт на всі земельні ділянки площею 7,3 тисячі гектарів.