ФОТО
| |

В Ужгородській міськраді таки направили керівникам КП запити про декларації

ЗапитМіська рада Ужгорода дала шанс “Ні корупції!” дізнатися, скільки заробляють керівники комунальних підприємств міста.  У листі з мерії йдеться, що міськрада не є розпорядником інформації, відтак, запит на інформацію журналіста, згідно із законодавством, перенаправлений безпосередньо до керівників комунальних підприємств. 

До такої дії міськраду спонукало нещодавнє повідомлення на сайті «Ні корупції!» про те, що в Ужгородській міськраді у відповідь на запит про декларації керівників комунальних підприємств категорично відмовили в наданні інформації.

При цьому, у листі за підписом першого заступника міського голови Ужгорода Іштвана Цапа йшлося, що у міськради нема законних підстав надати таку інформацію і додавалося посилання на закон, більша частина якого вже втратила чинність – «Про засади та запобігання протидії корупції».

Втім, після виходу публікації на сайті «Ні корупції!» із Ужгородської міськради прийшов новий лист,  у якому сказано, що міськрада, яка не є розпорядником запитуваної інформації,  таки перенаправила запит  безпосередньо до керівників комунальних підприємств.

У соціальний мережі Фейсбук Іштван Цап на сторінці журналіста прокоментував: «Ознайомившись з вашим матеріалом щодо відповіді на інформаційний запит, було встановлено, що вона неповна та містить недоліки. Відтак, вам направлено доповнення до відповіді. Дякую за оперативну і конструктивну реакцію!».

Цап відповідь

Відтак, “Ні корупції!” наразі очікує запитувану інформацію від керівників комунальних підприємств.

Нагадаємо, декларації керівників КП є публічною інформацією, оскільки директори комунальних підприємств є посадовими особами юридичних осіб публічного права і на них, згідно із статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону.

Відповідно, керівники КП повинні подавати декларації, і ці документи оприлюднюються згідно із вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації».

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»

Доданий до: Корупція в Ужгороді, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії