В Ужгородській міськраді таки направили керівникам КП запити про декларації

ЗапитМіська рада Ужгорода дала шанс "Ні корупції!" дізнатися, скільки заробляють керівники комунальних підприємств міста.  У листі з мерії йдеться, що міськрада не є розпорядником інформації, відтак, запит на інформацію журналіста, згідно із законодавством, перенаправлений безпосередньо до керівників комунальних підприємств. 

До такої дії міськраду спонукало нещодавнє повідомлення на сайті «Ні корупції!» про те, що в Ужгородській міськраді у відповідь на запит про декларації керівників комунальних підприємств категорично відмовили в наданні інформації.

При цьому, у листі за підписом першого заступника міського голови Ужгорода Іштвана Цапа йшлося, що у міськради нема законних підстав надати таку інформацію і додавалося посилання на закон, більша частина якого вже втратила чинність – «Про засади та запобігання протидії корупції».

Втім, після виходу публікації на сайті «Ні корупції!» із Ужгородської міськради прийшов новий лист,  у якому сказано, що міськрада, яка не є розпорядником запитуваної інформації,  таки перенаправила запит  безпосередньо до керівників комунальних підприємств.

У соціальний мережі Фейсбук Іштван Цап на сторінці журналіста прокоментував: «Ознайомившись з вашим матеріалом щодо відповіді на інформаційний запит, було встановлено, що вона неповна та містить недоліки. Відтак, вам направлено доповнення до відповіді. Дякую за оперативну і конструктивну реакцію!».

Цап відповідь

Відтак, "Ні корупції!" наразі очікує запитувану інформацію від керівників комунальних підприємств.

Нагадаємо, декларації керівників КП є публічною інформацією, оскільки директори комунальних підприємств є посадовими особами юридичних осіб публічного права і на них, згідно із статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону.

Відповідно, керівники КП повинні подавати декларації, і ці документи оприлюднюються згідно із вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації».

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»