ФОТО
| |

Ситник: НАБУ почало провадження проти співробітників Генпрокуратури

Ситник НВ 1Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно працівників Генеральної прокуратури, які викрали і утримували працівників НАБУ, заявляє директор бюро Артем Ситник.

«Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за низкою статей, зокрема, за фактом незаконно викрадених працівників НАБУ… зловживання владою і службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури та низкою інших, зокрема, пов’язаних з катуваннями», – сказав Ситник.

За його словами, працівники ГПУ незаконно затримали і застосовували незаконні психологічні й фізичні засоби впливу до працівників НАБУ.

Водночас директор НАБУ запевнив, що «війни» між його відомством і Генпрокуратурою немає.

«Ніякої війни між Генеральною прокуратурою України і Національним антикорупційним бюро, а також особисто між мною і генеральним прокурором України Луценком Юрієм Віталійовичем немає», – сказав він.

Ситник заявив, що «виконуються дії щодо захисту особистих інтересів керівників і співробітників департаменту Генеральної прокуратури України з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки».

За даними НАБУ, 12 серпня під час проведення прихованого спостереження за об’єктом в одному із кримінальних проваджень, розслідуваних детективами НАБУ, до приміщення, в якому перебували працівники бюро, намагалися проникнути співробітники Генпрокуратури, які сприйняли дані слідчі дії як стеження за собою. В результаті виникла «позаштатна робоча ситуація», яку вдалося врегулювати після втручання керівників ГПУ і НАБУ, заявили в бюро 13 серпня.

Водночас начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив в ефірі телеканалу NewsOne про побиття спецназом НАБУ трьох співробітників прокуратури в Києві. Генпрокуратура заявила про початок свого розслідування бійки між прокурорами і спецпризначенцями НАБУ.

Радіо Свобода

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії