Прокуратура Київської області повернула державі понад 2 га землі водного фонду

Земля Обухів

Рішенням Обухівського районного суду задоволено позовні вимоги прокуратури Київської області та повернуто у державну власність земельні ділянки водного фонду площею понад 2 га, які знаходяться на території Обухівського району Київської області, - повідомляє прес-служба обласної  прокуратури на своїй сторінці у Фейсбуці.

Підставою для звернення до суду стало грубе порушення вимог земельного та водного законодавства райдержадміністрацією, якою відведено у власність фізичним особам для ведення індивідуального садівництва земельні ділянки за рахунок земель водного фонду (зокрема, в межах прибережної захисної смуги річки Стугна), які надавати у приватну власність заборонено.

Як повідомляв "Ні корупції!" раніше, Обухівський районний суд Київської області задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 5 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району.

Установлено, що Обухівською районною державною адміністрацією у 2008 році неправомірно надано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки водного фонду площею 5 га, які розташовані на островах Канівського водосховища. Протягом 2005-2010 рр. Обухівську РДА очолював Віктор Остринський.

У 2011 році йому Остринський став першим підозрюваним у справі виділення 19 громадянам земельних наділів на 2 островах.

У 2014 році колишнього голову Обухівської РДА було засуджено до 5 років позбавлення волі, а його першого заступника – до 3 років. Але через закінчення строків давності їх було звільнено від відбування покарання.