ФОТО
| |

Хата для генерала: СБУ Рівненщини не знає, як начальник управління приватизував землю і будинок

будинок_генерала

Управління СБУ в Рівненській області не може навести лад у власній господарській діяльності. Або ж навмисно приховує від громадськості інформацію про земельні ділянки, які виділені під житлове будівництво. На початку 2000-х років тодішній начальник управління Віктор Садовник отримав у якості службового житла будинок на вулиці Зарічна, 29-А в Рівному та приватизував його.  Натомість, теперішній очільник СБУ Рівненщини Василь Бедрій заявляє, що жодних документів стосовно цієї земельної ділянки в обласному управлінні немає.

Нагадаємо, що в рамках комплексного розслідування, ГО «Антикорупційний моніторинг» промоніторила земельні ділянки, які отримало СБУ на Рівненщині,  та їх подальше використання.  Начальник управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій в офіційній відповіді на звернення повідомив, що за 25 років СБУ та її структурні підрозділи отримали лише дві ділянки. Одна з них, площею 0,45 га, знаходиться на вулиці Олени Теліги, а друга, площею, 0,9, –  на вулиці Поповича, 65-А.

Натомість, «Антикорупційний моніторинг» з’ясував, що СБУ з початку 2000-х років регулярно отримувала від міської влади земельні ділянки. І більша частина з них була призначена для житлового будівництва. З 15 земельних ділянок, які мають приналежність до СБУ, 8 призначені для будівництва житлових будинків.

Детальніше інформацію про це, а також розташування ділянок ви можете переглянути в інфографіці:

інфографіка_СБУ <F0E5BAF1F2F020E7E5ECEBB320F1E1F35FEFF0EEEAF3F0E0F2F3F0E0202D20E

Про те, що будується на Поповича, 65-А та Квітки Основ’яненка, 8-А, ми писали в попередніх частинах розслідування. Тепер же про інші шматки земельного пирога.

Зарічна, 29-А: Будинок генерала

28 лютого 2002 року Рівненська міська рада ухвалила рішення  №656, пункт 12 якого каже: «Оформити Управлінню служби безпеки України в Рівненській області право на постійне користування земельною ділянкою площею 600 м2 на вул. Зарічній, 29-А для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за рахунок земель, наданих відповідно до рішення виконкому Рівненської міської Ради народних депутатів від 13 грудня 1989 року № 390 “Про розгляд клопотань організацій, підприємств, установ міста про виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва громадянам і розгляд заяв громадян по земельних справах”, у зв’язку з придбанням незавершеного будівництва згідно з договором купівлі-продажу від 18 грудня 2001 року № 6489».  Тобто, ділянка була передана у постійне користування УСБУ в Рівненській області.

1

Тим часом, за даними Держгеокадастру,  дана земельна ділянка має кадастровий номер 5610100000:01:043:0018 та перебуває у приватній власності Садовника Віктора Григоровича.

зарічна 29

Саме генерал Садовник Віктор Григорович із 2001 по 2007 роки очолював управління СБУ в Рівненській області. Крім того, за адресою: вул. Зарічна, 29-А в м. Рівне зареєстрований і Рівненський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація ветеранів-співробітників спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю “К” Служби Безпеки України ” (Код ЄДРПОУ: 36922072). Серед засновників цієї організації значиться Садовник Віктор Григорович, адреса проживання якого: 33025, Рівненська обл., місто Рівне, вулиця Зарічна, будинок 29-А.

Тим часом, у відповідях на запити щодо доступу до публічної інформації начальник УСБУ в Рівненській області Василь Бедрій повідомляє, що жодних документів щодо цієї земельної ділянки управління не має.

3

Однак теперішній начальник управління не пояснив причину їх відсутності. Були ці документи приховані, втрачені чи знищені? Це мали би з’ясувати контролюючі та правоохоронні органи.

зарічна 29_1

Власне, «АКМ» після такої відповіді СБУ попросив народного депутата Остапа Єднака звернутися до військової прокуратури з проханням розібратися з втратою документів. Але в той же час ми не полишили спроб отримати коментар у самого генерала Садовника. Ми зателефонували за наявними контактними телефонами обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація ветеранів-співробітників спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю “К”. Натрапити на пана Садовника не вийшло, однак його заступник передав наші контакти генералу. За годину Віктор Садовник зв’язався з нами сам.

– Я працював начальником управління з 2001 по 2007 роки. Багато років служив на різних посадах в СБУ. Мене на посаду начальника управління перевели з Вінницької області, тому житлом я забезпечений не був. Однак забезпечити мене житлом служба не могла. В місті тоді практично нічого не будувалось. Саме тому ухвалили рішення викупити недобудоване будівництво житлового будинку. Спочатку воно мало статус службового, потім перевели в лімітне, а вже потім я отримав право його приватизувати. Зараз перебуваю на пенсії. Всі процедури приватизації і будинку, і земельної ділянки проводились законно. Всі необхідні документи та акти на право власності в мене є на руках. Чому їх не мають в управлінні або не надали вам для аналізу – не знаю. Принаймні, я не маю підстав щось приховувати. Я читав попередні ваші матеріали, – розповів Віктор Садовник.

Олени Теліги: напівелітний пустир

5

4500 квадратних метрів землі для будівництва і обслуговування багатоповерхових житлових будинків СБУ отримала відповідно до рішення Рівненської міської ради №2104 від 24 грудня 2008 року.

4

Поки що ділянка заростає бур’янами, хоча поруч швидкими темпами будується елітний район «Макарова-Пржевальського».  Знайдеться час і для СБУшного клаптика, хай тільки скандали трохи втихнуть.

Департамент захисту інформації  і …будівництва

Одразу три земельні ділянки у 2003-2004 роках для завершення житлового будівництва у Рівному отримала таємнича структура – Департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби Безпеки України: вул. Біла, 101-А, вул. Київська, 92, вул. Олексинська, 17-А.

Біла, 101а

Біла, 101а_1

 

вул. Біла, 101-А,

вулиця Олексинська, 17-а

вулиця Олексинська, 17-а_1

вул. Олексинська, 17-А.

Київська_92

Київська_92_1

вул. Київська, 92,

Бюджетні малоповерхівки там і справді збудовані. Навіть більше, сусіди потайки підтверджують, що там є  житло працівників спецслужб. Але спитати офіційно немає в кого. Адже СБУ стверджує, що жодного відношення до даних ділянок не має і службового житла там нема.

6

Тим часом, Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації де-факто уже немає. У 2006 році відповідним законом була створена Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Але  у відповіді на наш запит вона запевняє, що не має відношення до даних земельних ділянок. За службою зареєстровано право власності на дві двокімнатні службові квартири у будинку на вул. Олексинська, 17-А.

7-737x1024

Власне, будівельна діяльність Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та її попередника – тема окремого розслідування. Як і з розподілом  та приватизацією службового житла в силових структурах.

___________

Розслідування здійснене у рамках проекту «Блогери проти корупції», який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ королівства Норвегія спільно з Freedom House та Інститутом масової інформації.

 

Доданий до: Блоги, Корупція в Рівному, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії