НАЗК оголосило про старт роботи і запуск е-декларування без атестата

НАЗК лого

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) офіційно починає свою повноцінну роботу і запускає систему електронного декларування без атестата Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Про це на брифінгу заявила голова НАЗК Наталія Корчак під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Національне агентство з протидії корупції, розглянувши на своєму засіданні всі матеріали, обставини і дані, прийняло рішення оголосити: на сьогоднішній день існують умови для старту, незважаючи на відмову розробника виправити зауваження. НАЗК оголошує про початок своєї повноцінної роботи, в тому числі і з електронного декларування", - заявила Корчак.

За її словами, розробник програмного забезпечення визнав наявність проблем у частині функціонування модуля інтеграції з іншими державними реєстрами.

"Агентство зробило все, щоб система запрацювала. Ніяких рішень, щоб відстрочити систему запуску (е-декларування, - ред.) немає. Система готова, щоб подавати та оприлюднювати декларації. Ми наполягаємо, щоб система була ще й безпечною", - додала Корчак.

Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про запуск системи електронних декларацій  без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних статків. Про це заявив старший аналітик "Transparency International Україна" Олександр Калітенко в ефірі "Громадського".

"Якщо Корчак (голова НАЗК - ред.) запустить систему без атестату відповідності, це буде означати, що ніхто не буде притягнутий до відповідальності і ніхто не сяде на 2 роки в тюрму, подавши декларацію в цю систему", - сказав Калітенко.

За його словами, треба запустити систему виключно після сертифікації, оскільки законодавство зобов'язує держслужбовця подавати декларацію лише один раз.

"Першими інформацію внесуть ті, хто хотів би приховати статки і, власне, повторну подачу, коли вже буде атестат відповідності, ми не зможемо вимагати від них, тому що вони вже виконали вимоги законодавства: один раз подали декларацію до такої системи", - зауважив правозахисник.

Калітенко нагадав, що раніше президент Петро Порошенко двічі запевняв, що система запрацює у повному обсязі 15 серпня.

"Якщо не станеться запуску прозорої системи декларування - весь світ побачить, що він (Порошенко - ред.) не має щирих намірів боротьби з корупцією та покриває корупціонерів", - додав Калітенко.

Нагадаємо, раніше голова НАЗК Наталя Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня, попри відсутність захисту даних.