Затриманий на хабарі Тофан продовжує очолювати Державну фітосанітарну інспекцію Одещини

14210Минулого тижня працівники СБУ та Генеральної прокуратури затримали на гарячому в.о. начальника Державної фітосанітарної інспекції Одеської області й одночасно головного державного фітосанітарного інспектора регіону Андрія Тофана.

Але, судячи з офіційної сторінки відомства, він досі не відсторонений від своєї посади.

1

Так, у своєму блозі голова Всеукраїнської громадської організації «Фумігаційна асоціація» Тамара Подберезняк, яка, за її словами, опинилися в епіцентрі корупційного скандалу в Одесі, підкреслює, що «корупційні  схеми — явище, яке існує в практиці карантину рослин міцно і давно: як до Майдану, так і після нього». А ловлять на хабарах зараз лише особливо сміливих, тих, хто взагалі втратив відчуття страху. Більш обережні чекають своєї черги.

Справді, майже одночасно з Тофаном правоохоронці викрили й головного інспектора Житомира, для якого хабарі уже стали систематичним, щомісячним заробітком.

Щоб змінити ситуацію, за думкою Тамари Подберезняк, по-перше, треба засудити практику таємного, прихованого призначення на посади в Держпродспоживслужбі посадовців високого рангу. А крім того, зібрати Круглий стіл з учасниками  дійства — тими, хто потенційно може брати хабарі, хто мусить їх давати, хто від цього явища страждає (а страждає все суспільство), щоб голосно і відверто проаналізувати причини корупції, викрити її глибинну суть, а також розробити і почати втілювати чітку модель дотримання фітосанітарних правил за принципом «від лану до столу».

Як повідомляється на офіційному сайті, 11 серпня Держпродспоживслужба у Житомирській області оголосила конкурс на заміщення вакантних посад державної служби. Зокрема, оголошено конкурс на заміщення вакантних посад державної служби  категорії «Б», «В» у Головному управлінні Держпродспоживслужби на Житомирщині.

Так, зазначений територіальний орган Держпродспоживслужби шукає фахівців на такі посади:

- категорія «Б»: завідувач сектором контролю за регульованими цінами,

- категорія «В»: головний державний інспектор сектору контролю за регульованими цінами, головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів, головний  спеціаліст з внутрішнього аудиту.

Сьогодні, 12 серпня, головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області також оголосило конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців:

начальника відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (категорія Б);

начальника відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (категорія Б);

завідувача сектору контролю за регульованими цінами Головного управління  Держпродспоживслужби в Закарпатській області (категорія Б);

провідного спеціаліста відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (категорія В);

провідного спеціаліста відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (категорія В).