У Харкові зловили двох поліцейських за систематичне хабарництво

PM292image001Підрозділом внутрішньої безпеки обласного управління були викриті у вимаганні та отриманні грошей від місцевого підприємця двоє працівників одного з відділів поліції Харкова – заступник начальника підрозділу та старший дільничний офіцер.

Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Оперативники УВБ встановили, що двоє співробітників районного відділку поліції виявили порушення у діяльності одного з харківських бізнесменів, який займався наданням послуг у сфері дитячих атракціонів. Однак, замість того, щоб притягнути його до відповідальності за адміністративним законодавством, вони домовилися з ним про обопільно вигідне «вирішення» питання.

Спочатку підприємець повинен був щомісяця приносити «покровителям» 8 тисяч гривень, а, коли вирішив розширити площу своєї діяльності – 15 тисяч гривень. Хабарі брав безпосередньо дільничний, а потім передавав левову частину шефові у його власному автомобілі.

Після проведення санкціонованих обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання заступника начальника відділу та старшого дільничного офіцера поліції, співробітники внутрішньої безпеки знайшли неправомірно отримані кошти в одному з місцевих ломбардів, куди хабарники здали їх на збереження.

Слідчим відділом прокуратури Харкова відносно затриманих розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Триває перевірка щодо можливої причетності інших осіб до цього злочину.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Дніпропетровщині було затримано поліцейського, який щомісяця «доїв» правопорушника на 5 тисяч гривень. Поліцейський вимагав у громадянина неправомірну вигоду за те, що не притягував того до кримінальної відповідальності.