Прокурори вивчають законність зведення будинку біля Єлецького монастиря у Чернігові

1468493351_160714eleckyПрокуратура Чернігівської області детально вивчає обставини забудови земельної ділянки по вулиці Князя Чорного, 4а в місті Чернігові, повідомляє прес-служба відомства.

Наразі проходить досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками зловживання службовим становищем службовими особами Чернігівської міськради при передачі одному з комунальних підприємств міста в обхід земельних торгів земельної ділянки під забудову в охоронній зоні історичної частини міста Чернігова по вул. Князя Чорного 4-а.

Установлено, що фактично будівельний майданчик сформовано за рахунок двох суміжних земельних ділянок площею 0,22 га (вул. Князя Чорного, 4а) та 0,0813 га (вул. Князя Чорного, 4), що перебувають у другій охоронній археологічній зоні пам’яток історії та археології. Тільки нормативна грошова оцінка вказаних земель складає понад півмільйона гривень. Відведення ділянок у користування відбулося в 2009 та 2015 роках.

В порушення статей 22, 30 Закону України «Про охорону культурної спадщини» при відведенні вказаних ділянок охоронний договір з відповідним уповноваженим державним органом у сфері охорони культурної спадщини не укладено та з Національним архітектурним історичним заповідником «Чернігів стародавній» не погоджено, археологічні дослідження у встановленому порядку не проведено.

Згідно містобудівних умов від 31.12.2010, затверджених рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради, передбачалося будівництво одного будинку громадського призначення на двох суміжних земельних ділянках площею 0,22 га та 0,0813 га.

Проте управлінням архітектури та містобудування Чернігівської міської ради в інтересах забудовника 07.07.2015 надано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, затверджені рішенням виконкому Чернігівської міськради, якими передбачалося будівництво вже двох житлових будинків та підземного паркінгу в безпосередній близькості до пам’ятки історії та архітектури - Єлецького Успенського монастиря ХІІ століття.

У результаті такої діяльності членів виконавчого комітету, управління архітектури та містобудування Чернігівської міськради комунальним підприємством та підрядною організацією розпочато протиправне будівництво без відповідного погодження проекту з органами архітектури.

Відносно посадових осіб Чернігівської міської ради та комунального підприємства до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 364 КК України: зловживання владою або службовим становищем, допущене при відведенні земельних ділянок та надання дозволів на будівництво.

За інформацією місцевих ЗМІ, замовником будівництва є комунальне підприємство «Чернігівбудінвест», а інвестором – ПП «Геліодор».

1460532645-2c1e947ca7ef9da8210efbc84790a38e

Боротьба істориків та археологів з комунальним підприємством «Чернігівбудінвест», яке планує звести новобудову в історичній частині міста по вул. Князя Чорного, триває вже кілька років.

За словами чернігівських істориків, ця ділянка потребує археологічних розкопок, бо в X-XVIII ст. там було поселення передгороддя. Разом із тим проект не був погоджений з Департаментом культури.

Забудовнику також пропонували компенсацію та іншу ділянку, але він все одно наполягає на тому, щоб звести будинок в історичному центрі міста.