ФОТО
| |

Прокуратура не змогла відсудити приватизований корпус Київської обласної лікарні

2koklСуд відмовив у позові прокуратури про визнання недійсним договору і повернення у комунальну власність будівлі офтальмологічного корпусу по вул. Баговутівська, 1 у м.Києві.

Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києві від 18 липня, повідомляють «Наші гроші».

У листопаді 2011 року Київська облдержадміністрація передала корпус Київської клінічної обласної лікарні площею 2 187 кв.м. ТОВ «Дживака» в оренду на 15 років. Наступного місяця після підписання договору оренди фірмі дозволили провести невід’ємні поліпшення будівлі. У кінці 2012 року КОДА включила корпус лікарні у список об’єктів, що підлягають приватизації. Будівлю приватизовували шляхом викупу орендарем у зв’язку із здісненням невід’ємних поліпшень, які неможливо відокремити від майна без завдання шкоди.

Прокурор стверджував, що будівля як об’єкт охорони здоров’я була приватизована з порушенням законодавства. Також прокурор зауважував, що будівля належить до групи «Ж», є об’єктом соціально-культурного призначення, щодо якого законодавством не передбачено поліпшень з боку орендаря.

Однак суд вирішив, що будівля належить до групи «А» – єдині майнові комплекси підприємств спільної власності, їх структурних підрозділів. Поліпшення цього типу об’єктів можливе за погодженням із орендодавцем.

Відтак, суд вирішив, що Київська облдержадміністрація мала право розпоряджатися корпусом лікарні, в тому числі, дозволити його приватизацію.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у середині червня цього року прокуратура Київської області заявила, що хоче повернути корпус Київської обласної клінічної лікарні, який, на її думку, було незаконно продано.

Зазначимо, що у 2011 році Київська обласна рада погоджувала ТОВ «Дживака» проведення ремонтних робіт в орендованій будівлі офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні. Приватники відремонтували фасад, замінили вікна, а також замінили внутрішні електромережі та мережі водо й теплопостачання, провели оздоблювальні роботи внутрішньої частини будівлі, а також протиаварійні та ремонтні роботи щодо фундаменту.

У 2013 році, уже коли було продано офтальмологічний корпус, Київрада надала ТОВ «Дживака» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Багговутівській, 1, тобто, за тією ж адресою, де розташований офтальмологічний корпус.

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Дживака» зареєстроване за адресою вул. Багговутівська, 1.

Засновники товариства – Людмила Коломацька і Андрій Мажара. Розмір статутного капіталу – 1 мільйон гривень.

ТОВ «Дживака» займається діяльністю лікарняних закладів, загальною медичною практикою (основний КВЕД), іншою діяльністю у сфері охорони здоров’я та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії