Прокуратура не змогла відсудити приватизований корпус Київської обласної лікарні

2koklСуд відмовив у позові прокуратури про визнання недійсним договору і повернення у комунальну власність будівлі офтальмологічного корпусу по вул. Баговутівська, 1 у м.Києві.

Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києві від 18 липня, повідомляють «Наші гроші».

У листопаді 2011 року Київська облдержадміністрація передала корпус Київської клінічної обласної лікарні площею 2 187 кв.м. ТОВ «Дживака» в оренду на 15 років. Наступного місяця після підписання договору оренди фірмі дозволили провести невід’ємні поліпшення будівлі. У кінці 2012 року КОДА включила корпус лікарні у список об’єктів, що підлягають приватизації. Будівлю приватизовували шляхом викупу орендарем у зв’язку із здісненням невід’ємних поліпшень, які неможливо відокремити від майна без завдання шкоди.

Прокурор стверджував, що будівля як об’єкт охорони здоров’я була приватизована з порушенням законодавства. Також прокурор зауважував, що будівля належить до групи «Ж», є об’єктом соціально-культурного призначення, щодо якого законодавством не передбачено поліпшень з боку орендаря.

Однак суд вирішив, що будівля належить до групи «А» – єдині майнові комплекси підприємств спільної власності, їх структурних підрозділів. Поліпшення цього типу об’єктів можливе за погодженням із орендодавцем.

Відтак, суд вирішив, що Київська облдержадміністрація мала право розпоряджатися корпусом лікарні, в тому числі, дозволити його приватизацію.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у середині червня цього року прокуратура Київської області заявила, що хоче повернути корпус Київської обласної клінічної лікарні, який, на її думку, було незаконно продано.

Зазначимо, що у 2011 році Київська обласна рада погоджувала ТОВ «Дживака» проведення ремонтних робіт в орендованій будівлі офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні. Приватники відремонтували фасад, замінили вікна, а також замінили внутрішні електромережі та мережі водо й теплопостачання, провели оздоблювальні роботи внутрішньої частини будівлі, а також протиаварійні та ремонтні роботи щодо фундаменту.

У 2013 році, уже коли було продано офтальмологічний корпус, Київрада надала ТОВ «Дживака» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Багговутівській, 1, тобто, за тією ж адресою, де розташований офтальмологічний корпус.

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Дживака» зареєстроване за адресою вул. Багговутівська, 1.

Засновники товариства – Людмила Коломацька і Андрій Мажара. Розмір статутного капіталу – 1 мільйон гривень.

ТОВ «Дживака» займається діяльністю лікарняних закладів, загальною медичною практикою (основний КВЕД), іншою діяльністю у сфері охорони здоров’я та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.