Держфінінспекція виявила порушення в роботі «Чоразморшляху» майже на 10 мільйонів

67_big

Фото з відкритих джерел

Фахівці Державної фінансової інспекції регіону під час планової ревізії державного підприємства «Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів» виявили порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 9 мільйонів 913 тисяч гривень. Про це повідомляє офіційний сайт відомства.

Перевірялась фінансово-господарська діяльність підприємства за два роки, а саме в період з 1 січня 2013 по 31 грудня 2015 року. Зокрема, виявлено, що підприємство недоотримало доходів на суму майже 9 мільйонів 668 тисяч гривень, оскільки його посадові особи не провели претензійно-позовної роботи зі стягнення заборгованості у межах терміну позовної давності.

Окрім того, бухгалтерська служба підприємства з порушенням виплатила окремим працівникам зарплату та переказала єдиний соціальний внесок, що призвело до зайвого витрачання 51 тисячі гривень.

Також на підприємстві зайво сплатили 24 тисячі гривень за капітальний ремонт судна, ліквідували всупереч діючому законодавству матеріальних цінностей на суму 46 тисяч гривень. Під час ревізії виявлено нестачу матеріальних цінностей на 16 тисяч гривень.

Водночас, протягом 2013 року до державного бюджету підприємство не перерахувало належну частку плати за оренду приміщення в сумі 108 тисячі гривень, яка фактично надійшла на рахунки ДП «Чоразморшлях».

Наразі матеріали ревізії передано до Управління Служби безпеки України в Одеській області.

Як повідомляв «Ні Корупції!», навесні 2016 року директор «Чоразморшляху» був заарештований за підозрою в розтраті близько 30 мільйонів гривен. Справа посадовця вже направлена до суду.

1

Цікавим також є той факт, що очолює Держфінінспекцію в Одеському регіоні депутат міськради від групи «Доверяй делам», член постійної комісії з планування, бюджету й фінансах Сергій Страшний, який нещодавно фігурував у  розслідуванні "Ні корупції!" про те, що його десятирічна донька орендувала землю в елітному районі Одеси.