Активісти закликали Рівненський госпіталь розірвати договір із «сумнівними» юристами

20160811164244

Громадська ініціатива «За чесний тендер» звернулась до КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» та до голови Рівненської ОДА із закликом розірвати договір про надання юридичних послуг, який госпіталь ветеранів війни уклав з юридичною фірмою задля пітримки під час проведення тендерів.

Адже у травні цього року, співпрацюючи приватною компанією, медзаклад провів тендер, у якому експерти знайшли порушення Закону.

Про це повідомляє «Четверта влада».

Також «За чесний тендер» пропонує змінити голову комітету з конкурсних торгів та провести обов’язкове навчання з особливостей законодавства про публічні закупівлі для усіх членів тендерного комітету.

Нагадаємо, у квітні-травні Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни проводив тендер на закупівлю медикаментів на суму 1 мільйон 269 тисяч 359 гривень за два лоти. (У квітні госпіталь також уклав договір з консалтинговою компанією «Партнери». Для госпіталю послуги юристів – безкоштовні, у разі якщо «фірми-учасники можуть за власним бажанням оплатити послуги згаданих вище консультантів» - ред.).

Провести закупівлю без скандалу не вдалося. Попри те, що за тендером спостерігали активісти і медики, найдешевшу пропозицію відхилили, і це призвело до перевитрат бюджетних коштів у розмірі 150 тисяч гривень.

«На жаль, усі наші пропозиції по вдосконаленню закупівлі були проігноровані. Більше того, сам тендер був проведений з порушенням законодавства, зокрема процедуру розкриття проводила стороння особа, представник ПП «Юридична консалтингова компанія «Партнери», яка нібито мала допомогти комітету з конкурсних торгів провести тендер в рамках закону, але при цьому фінансувалася одним із часників та допустила цілий ряд порушень закону «Про здійснення державних закупівель», – йдеться у зверненні активістів.

Як відомо, ГО «Центр протидії корупції» звернулася зі скаргою по цій закупівлі до Держфінінспеції. «Держфініспекцією у Рівненській області за результатами проведеного аналізу документів виявлено ряд порушень. Зокрема, неправомірно відхилено дешевшу пропозицію на 150 тис. грн ТОВ «БаДМ-Б», незаконно включено до документації конкурсних торгів витрати пов’язані з юридично-консультаційними послугами.

«Замовником порушено базовий принцип здійснення державних закупівель - об`єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів. Результати моніторингу будуть враховані при проведенні планового контрольного заходу в КЗ "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради», – кажуть активісти.

Детально про виявлені порушення під час цієї закупівлі можна прочитати ТУТ.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Хмельниччині комунальники розтратили майже мільйон за примарні послуги юристів.

Так, працівники КП міста Старокостянтинів при наявності у штатному розписі трьох посад юристів, упродовж 2012-2014 років уклали із суб’єктами господарювання низку договорів про надання ними юридичних послуг. Утім, в актах приймання-передачі юридичних послуг не вказано ні змісту, ні обсягу таких послуг, які нібито були надані підприємству. Однак на підставі зазначених угод суб’єктам господарювання перераховано 949 тисяч гривень.