Ужгородська мерія приховує декларації директорів комунальних підприємств

Цап Іштван 2

Іштван Цап вважає, що журналістові не треба знати про статки керівників КП

В Ужгородській міській раді відмовилися надати копії декларації комунальних підприємств міста у відповіді на інформаційний запит журналіста.

Як зазначив у відповіді на запит перший заступник міського голови міста Іштван Цап, надати інформацію про доходи керівників комунальних підприємств нема законних підстав.

dekl

Водночас в інформаційному запиті було наголошено, що декларації керівників КП є публічною інформацією, оскільки директори комунальних підприємств є посадовими особами юридичних осіб публічного права і на них, згідно із статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону. Відповідно, керівники КП повинні подавати декларації, і ці документи оприлюднюються згідно із вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації».

У разі, якщо у розпорядженні міської ради відсутні декларації керівників комунпідприємств, відповідальні особи міськради зобов’язані були переадресувати запит безпосередньо до керівників цих підприємств.

Втім, в Ужгородській міській раді, попри вимоги законодавства, відмовляють у доступі до публічної інформації.

Журналіст «Варто ЗНАТИ!» та дописувач порталу «Ні корупції!» планує вимагати копії декларації керівників комунальних підприємств Ужгорода через суд.

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»