Уперше оголошено конкурс на посади голів місцевих державних адміністрацій

A105D03E-A0B3-4791-80E4-7B44A3CC7EEA_w987_r1_s

Вперше в Україні оголошено конкурс на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій. Конкурс оголошено відповідно до вимог частини другої статті 23 Закону України «Про державну службу».

Відповідне розпорядження №230/2016-рп «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій» розміщене на офіційному інтернет-представництві Президента України Петра Порошенка.

За інформацією прес-служби Президента, станом на 8 серпня вакантними є посада голови однієї обласної та 49 голів районних державних адміністрацій. Президентом України оголошено конкурс на одну вакантну посаду голови обласної та 10-ти голів районних державних адміністрацій.

Законом України «Про державну службу» посади голів місцевих державних адміністрацій віднесені до категорії «А". Проведення конкурсу на зайняття вакантних посад цієї категорії здійснює Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 490 утворено відповідну Комісію та затверджено її персональний склад. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державної служби.

З метою якісного опрацювання документів на зайняття вакантних посад державної служби категорії «А», організації проведення тестування та інших конкурсних етапів, Голова Національного агентства з питань державної служби звернувся до Президента з проханням розглянути можливість оголошення конкурсів з урахуванням рівномірного розподілу навантаження на Комісію.

"Виходячи з вищевикладеного, Глава держави прийняв рішення про оголошення конкурсу на частину вакантних посад відповідно до їх алфавітного розташування", - зазначили у прес-службі Глави держави.

Так, згідно з розпорядженням, конкурс оголошено на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій:

голови Миколаївської обласної державної адміністрації;

голови Вінницької районної державної адміністрації Вінницької області;

голови Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області;

голови Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області;

голови Шаргородської районної державної адміністрації Вінницької області;

голови Іваничівської районної державної адміністрації Волинської області;

голови Шацької районної державної адміністрації Волинської області;

голови Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області;

голови Великоновосілківської районної державної адміністрації Донецької області;

голови Волноваської районної державної адміністрації Донецької області;

голови Галицької районної державної адміністрації Івано-Франківської області.

Раніше відповідно до Закону України «Про районні державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій призначалисяся на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України.

Нагадаємо, що 15 червня цього року голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков після розмови із президентом написав заяву на звільнення.