У вересні на конкурсній основі оберуть 87 суддів у 56 місцевих судах

justy_5_650x41014 вересня 2016 року пройде конкурс на зайняття вакантної посади судді місцевого суду загальної юрисдикції, повідомляє «Українське право».

За інформацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), 28 липня Комісією було оголошено конкурс на зайняття вакантної посади судді у місцевих судах загальної юрисдикції серед кандидатів на посаду судді вперше, зарахованих до резерву на заміщення вакантних посад суддів.

Конкурс оголошено на 87 вакантних посад судді у 56 місцевих судах загальної юрисдикції.

Станом на 28 липня у резерві на заміщення вакантних посад судді перебуває 452 кандидати.

5 серпня завершено подачу документів. До Комісії на участь у конкурсі звернувся 161 кандидат на посаду судді.

Конкурс на зайняття вакантної посади судді місцевого суду загальної юрисдикції проводиться Комісією на підставі рейтингу кандидатів, які взяли участь у такому конкурсі, за результатами кваліфікаційного іспиту, складеного ними в межах процедури добору суддів.

Конкурс полягає у доборі для зайняття конкретної вакантної посади судді місцевого суду кандидата, який серед інших учасників конкурсу має вищу позицію за рейтингом та відповідає вимогам статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

У разі однакової позиції за рейтингом перевагу має кандидат, який набрав більшу кількість балів із виконаного під час кваліфікаційного іспиту практичного завдання, яким перевірена його здатність бути суддею за відповідною спеціалізацією, а за однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має більший стаж в галузі права.

Стаж роботи кандидатів у галузі права визначається згідно з відомостями, отриманими Комісією на дату звернення кандидата із заявою про участь у конкурсі на зайняття вакантної посади судді».

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті ВККСУ, вакантні посади суддів наявні у таких місцевих судах загальної юрисдикції:

Вінницька область: Іллінецький районний суд, Крижопільський районний суд, Могилів-Подільський міськрайонний суд, Піщанський районний суд;

Волинська область: Нововолинський міський суд, Ратнівський районний суд;

Дніпропетровська область: Апостолівський районний суд, Орджонікідзевський міський суд;

Донецька область: Артемівський міськрайонний суд, Великоновосілківський районний суд, Володарський районний суд, Дзержинський міський суд, Добропільський міськрайонний суд, Жовтневий районний суд м. Маріуполя, Іллічівський районний суд м. Маріуполя, Костянтинівський міськрайонний суд, Краснолиманський міський суд, Мар'їнський районний суд, Слов'янський міськрайонний суд;

Житомирська область: Баранівський районний суд, Лугинський районний суд, Новоград-Волинський міськрайонний суд, Чуднівський районний суд;

Запорізька область: Куйбишевський районний суд;

Івано-Франківська область: Богородчанський районний суд;

Київська область: Володарський районний суд;

Кіровоградська область: Голованівський районний суд, Долинський районний суд, Олександрійський міськрайонний суд;

Луганська область: Біловодський районний суд, Кремінський районний суд, Лисичанський міський суд, Міловський районний суд, Новоайдарський районний суд, Сватівський районний суд, Сєвєродонецький міський суд, Старобільський районний суд;

Львівська область: Дрогобицький міськрайонний суд, Золочівський районний суд;
Миколаївська область: Очаківський міськрайонний суд;

Одеська область: Ананьївський районний суд; Кодимський районний суд, Комінтернівський районний суд, Ренійський районний суд;

Полтавська область: Глобинський районний суд;

Рівненська область: Березнівський районний суд;

Тернопільська область: Козівський районний суд;

Харківська область: Валківський районний суд;

Херсонська область: Нововоронцовський районний суд;

Хмельницька область: Волочиський районний суд, Ізяславський районний суд, Нетішинський міський суд;

Черкаська область: Ватутінський міський суд;

Чернівецька область: Сторожинецький районний суд, Хотинський районний суд;

Чернігівська область: Менський районний суд.

Більше про умови конкурсу можна прочитати ТУТ.

Раніше «Українська правда» повідомляла, що оцінювання діючих суддів, яке проводиться Вищою кваліфікаційною комісією України (ВККС) на вимогу закону «Про забезпечення права на справедливий суд», не принесло очікуваних результатів.

«Значна кількість тих служителів Феміди, які під час Революції Гідності приймали рішення проти активістів Євромайдану та Автомайдану або відомі своїми зв’язками з минулою владою та чималими статками, успішно пройшли його та продовжують працювати.

А суддів вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України взагалі не торкнулася така перевірка», - пише видання.

Як повідомляв «Ні корупції!», керівник люстраційного департаменту Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що люстрація судової системи в Україні фактично не відбулася.