Люстрація судової системи в Україні не відбулася – Козаченко

Козаченко 1

Люстрація судової системи в Україні фактично не відбулася. За результатами майнової перевірки, навіть судді Верховного суду мають позитивні результати. Про це в ефірі "5 каналу" заявила директор профільного департаменту міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

За її словами, суддівську гілку влади намагалися очистити за двома законами. Перший - про відновлення довіри до судової влади. За цим документом намагалися люструвати суддів, які ухвалювали незаконні рішення щодо активістів Євромайдану.

Другий закон - про очищення влади. За ним, зокрема, намагалися звільнити служителів Феміди, які не пройшли майнову перевірку.

"Ці суди вже пройшли, і навіть судді Верховного суду, а це 46 осіб, мають позитивні висновки щодо майнової перевірки, немає жодних проблем... Люстрація не повинна вирішити всіх проблем у суспільстві, однак вона не склалася щодо суддів тільки з однією системою, бо порядок звільнення суддів прописаний у Конституції, і він дуже серйозний навіть щодо посадовців", - заявила Козаченко.

"Люстрація відбувається дуже складно. Супротив – величезний", - додала вона.

На запитання, який орган найбільше опирався люстрації, директор профільного департаменту Мін'юсту відповіла, що ним виявилася Державна фіскальна служба України.

Раніше Козаченко повідомляла, що протягом двох років за люстраційними процедурами не звільнили жодного суддю.

Як повідомила в ефірі "5 каналу" Тетяна Козаченко, ВРЮ розглядала справу Чауса і не знайшла порушення присяги.

"5 канал"