ГПУ перевіряє, як родичі прокурора Ульмера стали латифундистами

Микола Ульмер

Микола Ульмер

Генеральна прокуратура перевіряє, як члени родини заступника прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Миколи Ульмера протягом останніх років заволоділи понад 20 об’єктами нерухомості.

Про це стало відомо з ухвал Печерського районного суду м. Києва, повідомляють «Наші гроші».

Протягом 2013-2016 років члени родини Бориспільського міжрайонного прокурора отримали у власність у Києві та в Бориспільському районі Київської області понад 20 об’єктів нерухомості, серед яких більше 5 га землі, 6 житлових квартир та 4 паркомісця.

26 липня суд задовольнив клопотання слідчого ГПУ і надав йому доступ до документів, що перебувають у володінні відповідних сільрад:

• щодо ділянок 0,16 га і 0,5 га у с. Вишеньки;

• щодо ділянки 0,2 га у с. Чубинське;

• щодо ділянки 0,13 га у с. Іванків.

Слідчі ГПУ перевіряють обставини безоплатного набуття цих ділянок у власність членами родини 31-річного прокурора Ульмера.

14 червня суд надав слідчому доступ до договорів куплі-продажу ще трьох ділянок загальною площею 0,25 га у с. Вишеньки та трьох квартир – у Києві на вул. Антоновича, 131 (ЖК «Парк-хол «Горький»), у Борисполі та в с. Чубинське.

ГПУ проводить розслідування за підозрою у незаконному збагаченні прокурора Ульмера та його родини.

Раніше Микола Ульмер працював Бориспільським міжрайонним прокурором, він успішно пройшов люстрацію.

Як повідомляв «Ні корупції!», минулого року видання «Четверта влада» опублікувало розслідування про те, що тесть та теща Бориспільського міжрайонного прокурора Миколи Ульмера за останні роки оформили у власність 5,22 га землі і купили три квартири. Нині на сайті «Четвертої влади» цей матеріал відсутній, одначе на інших сайтах інформація збереглася. До працевлаштування зятя на керівні посади в бориспільській прокуратурі подружжя Жираткових володіло лише однією квартирою площею 41 кв м в м. Костянтинівка Донецької області.

«30-річний Ульмер очолив прокуратуру Бориспільського району у 2012 році. До цього він працював помічником Костянтинівського міжрайонного прокурора в Донецькій області, потім заступником Києво-Святошинського прокурора.

Микола Ульмер одружений на Еліні Ульмер (Жиратковій), яка працює прокурором у Генпрокуратурі. З 2012 року у тестя та тещі Ульмера Станіслава та Валентини Жираткових, які родом з Костянтинівки Донецької області, почала з’являтися нерухомість.

Відразу три сільради, що знаходяться під Борисполем, передали Валентині Жиратковій землі для ведення особистого сільського господарства: Вишеньківська (0,5 га), Велика Олександрівська (0,2 га) та Іванківська (1,9 га). Сільрада Іванкова також передала Станіславу Жираткову для тих же потреб 1,94 га землі.

До працевлаштування зятя на керівні посади в бориспільській прокуратурі подружжя Жираткових володіло лише однією квартирою площею 41 кв м в місті Костянтинівка», – написало видання.

У декларації за 2014 рік Микола Ульмер вказав, що ні він, ні його дружина не мають жодного нерухомого майна. Ульмер за 2014 рік заробив 104 тис грн, його дружина – 168 тис грн. Також дружина Ульмера мала на рахунках у банках 254 тис грн.

Згідно з декларацією-2015, загальна сума сукупного доходу Ульмера в2015 році – 186 804, 00 грн., з яких 142 804, 00 грн. – це зарплата, а 44 000,00 грн – це подарунки і виграші. Його дружина торік заробила 277 202, 00 грн., з яких 182 730, 00 грн – це зарплата, а 94 472 грн. – це також подарунки і виграші.

Заступник прокурора має квартиру площею 71, 5 кв м., і, очевидно, ця ж квартира знаходиться у власності його дружини.

Ульмер має два авто Mazda 6 2006 року випуску і Audi А 1 2013 року випуску. Право власності на ці авто поширюється і на його дружину.

Екс-головний прокурор Бориспільщини брав участь у конкурсі на посаду Бориспільського місцевого прокурора, однак у прокуратурі зміг залишитися лише на посаді заступника керівника.