Через бездіяльність чиновників Бахмутський район втратив майже 5 мільйонів

37d6202c496e0b8a1e74b6950d292630Співробітники Служби безпеки України викрили чиновників райдержадміністрації, через бездіяльність яких Бахмутський район Донеччини втратив понад 4,7 мільйона гривень від оренди землі.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що посадовці всупереч законодавству жодного разу не здійснювали переоцінку вартості земель зданих в оренду приватним структурам у період 2002-2013 років.

У рамках своїх повноважень Бахмутська районна рада у 2015 році замовила таку переоцінку. Вона виявила значну різницю між ринковими цінами та сумами, вказаними у договорах оренди. Рада прийняла відповідне рішення про внесення змін до існуючих угод з урахуванням актуальних цін на землю.

Під час перевірки співробітники спецслужби задокументували, що посадовці райдержадміністрації проігнорували рішення депутатів та не збільшили суму оренди для комерсантів. У результаті, Бахмутський районний та бюджети сільських рад, які знаходяться у районі проведення антитерористичної операції, втратили протягом останнього року понад 4,7 мільйона гривень.

Стосовно чиновників РДА відкрито кримінальне провадження за ст. 367 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв «Ні корупції!», з незаконної оренди повернули 114 га в Переяслав-Хмельницькому районі на Київщині.

Установлено, що в 2014 році Головне управління Держземагентства в Київській області надало чоловікові в довгострокову оренду на 49 років земельну ділянку площею 114 га в межах Переяслав-Хмельницького району Київщини для ведення фермерського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, хоча частина земель належала до комунальної.

Таке рішення було незаконним, оскільки не була проведена належним чином перевірка щодо виключення підстав для відмови у наданні дозволу проекту землеустрою щодо відведення зазначеної землі, а також не було враховано, що частина земель належала до комунальної власності.

Читайте також «Чому чиновники можуть дозволити собі бездіяльність»