Як живе суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ярослав Мамчур

МамчурЗ початку проведення кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області, відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зупинено оцінювання 38 суддів. 

Причина – написані цими суддям заяви про відставку. 

Враховуючи, що дану заяву суддя може також у будь-який момент і відкликати, принаймні, до остаточного прийняття рішення по ній у Вищій раді юстиції, ми маємо побоювання, що судді можуть використовувати відставку як «лазівку», щоб уникнути кваліфікаційного оцінювання. 

Тому «PROSUD»  вирішив дослідити, що можуть приховувати судді, які подали у відставку саме перед початком кваліфікаційного оцінювання.

Отже, знайомтеся – Мамчур Ярослав Степанович, суддя Апеляційного адміністративного суду м.Києва.

Розпочав свою кар’єру судді в 1978р. у віці 26 років, тобто, фактично відразу після закінчення навчання, на посаді судді Золочівського районного народного суду Львівської області.

Попрацювавши на посаді судді різних районних судів Львівщини, а багато років навіть в якості голови районних судів, у 2008р. Ярослав Степанович перебирається до Києва та з цього часу працює суддею Київського апеляційного адміністративного суду.

До речі, саме Київський апеляційний адміністративний суд зараз розглядає сотні позовів представників Національної поліції про скасування рішення суду першої інстанції щодо поновлення на службі звільнених на атестації поліцейських.  Пан Мамчур також розглядав подібний судовий позов, однак, як і більшість його колег, вирішив залишити рішення першої інстанції без змін.

Яких же статків вдалося набути пану Мамчуру за 38 років роботи на посаді судді?

Важливо зазначити, що більше місяця тому ми написали офіційні звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Апеляційного адміністративного суду м.Києва з проханням надіслати нам копію декларації Мамчура Ярослава Степановича за 2014 та 2015 роки, однак відповіді на наші звернення до сих пір жоден із вказаних державних органів не надав, тим самим порушивши закон України «Про доступ до публічної інформації».

Тому, проводячи аналіз майнового стану судді  Мамчура Я.С., ми змушенні були спиратися на його декларацію за 2013 рік.

Як ми бачимо, в декларації за 2013 рік у пана Мамчура та його сім’ї зазначений достатньо великий сукупний дохід, однак більшість цього доходу отримана завдяки відчуженню рухомого чи нерухомого майна (більше 4млн.грн.)

Враховуючи те, що пан Мамчур з 1978(!) року працює на посаді судді (38 років), яка виключає заняття комерційною діяльністю, можемо припустити, що основний його дохід є все ж таки заробітна плата - в 2013р. вона склала 258 742грн. Дохід членів сім’ї (відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору) за 2013р. ще скромніший – лише 30 066 грн.

Мамчур 1

Мамчур 1а

Однак набагато кращою є ситуація з майном, яким на даний час володіє пан Мамчур та його родина.

Так, дружина та дочка пана Мамчура з 2013р. мають у власності на двох земельну ділянку площею 0,09 га та величезний будинок на 555 м² у Голосіївському районі Києва.

Мамчур 2

Мамчур 4

Мамчур 5

Ось він на фото.

Мамчур 6

Мамчур 7

А ось він на відео

На цей день ціна подібної нерухомості складає близько 1млн$. або 25 млн.грн.

Однак, приватний будинок в Києві не єдине майно, котрим володіє сім’я судді.

Дружина Ярослава Степановича, Мамчур Лідія Зіновіївна, має у власності з 2012р. також і чималу квартиру площею 150м² в елітному ЖК «Дипломат Холл» також у Києві, на вул. Жилянська, 59 та два машиномісця у підземному паркінгу.

Мам 1

Мам 2

Мам 3

Мам 4

ЖК "Дипломат Холл", фото - gilyoner.com

Вартість на сьогодні подібної квартири в даному житловому комплексі складає близько 350тис.$, або 8,75 млн.грн. Ціна ж одного машиномісця в підземному паркінгу тут становить близько 20тис.$

Як бачимо, сім’я судді Мамчура за 8 років проживання в Києві змогла нажити вагому кількість елітного столичного майна.

На жаль, ми так і не зможемо дізнатися, як на вище згадані факти з життя судді Київського апеляційного адміністративного суду Ярослава Мамчура та його родини відреагували б члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України під час кваліфікаційного оцінювання, тому що (як ми вже зазначали вище) Ярославу Степановичу вдалося уникнути оцінювання завдяки поданої ним заяви про відставку.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

PROSUD