САП готова у четвер повідомити про підозру судді Чаусу і чекатиме на Раду

ceb2e10-13941116-1194457727271049-153553069-nСпеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) має намір повідомити судді Миколі Чаусу про підозру у четвер, 11 серпня.

Про це в ефірі 112 каналу повідомив заступник голови САП Володимир Кривенко, інформує «Українська правда».

«На жаль, керівник САП Назар Холодницький зараз перебуває у закордонному відрядженні, а за законом тільки він має підписати підозру судді, підозра вже готова, електронними засобами зв'язку відправлена Назару Івановичу, сподіваюся, що він в Латвії вичитає її, і сьогодні при поверненні о 20:00, він підпише, і ми повідомимо завтра вже суддю процесуально, за всією процедурою, про підозру», - заявив Кривенко.

За його словами, це одна з перших операцій, проведена силами виключно НАБУ і САП.

«До нас надійшла інформація про те, що суддя Дніпровського районного суду вимагає за прийняття позитивного рішення у кримінальній справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотичних засобів, від підозрюваної особи і його близьких родичів - спочатку мова йшла про суму в 100 тис. дол., але потім сума неправомірної вигоди збільшилася до 150 тис. дол. Вчора, після передачі грошових коштів, після прийняття рішення по справі, яке підтвердило, що дійсно суддя мав намір звільнити особу від покарання, застосувавши ст. 75 КК України, так зване умовне покарання, детективами НАБУ спільно з прокурорами САП був проведений обшук, за результатами якого виявлено грошові кошти, частина в автомобілі судді, частина в схованці», - розповів заступник голови САП.

Він уточнив, що обшук був завершений о 2:00 ночі, Миколу Чауса супроводжували додому за місцем проживання, і він говорив, що сьогодні збирається виходити на роботу, надалі вершити правосуддя.

«Наступним нашим кроком, після повідомлення про підозру, звернення до ВСУ, щоб саме голова ВСУ звернувся з клопотанням до ВР про позбавлення суддівського імунітету цього судді... До ВСУ ми звернемося невідкладно вже завтра, після повернення Холодницкого з відрядження. Будемо клопотати, щоб голова ВСУ невідкладно звернувся до ВР, будемо звертатися до голови ВР, якщо буде така можливість, щоб зібрати позачергову сесію для вирішення саме цього питання. Ми розуміємо, що шансів мало, всі наші депутати люблять відпочивати, буде у них час, або можливість зібратися, але все можливе від нас, ми виконаємо», - зазначив він.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук адвокат Автомайдану Роман Маселко, суддя Чаус мав бути звільненим з посади ще в грудні 2015 р. Про порушення присяги Чаусом був висновок ТСК та попередній висновок дисциплінарної секції ВРЮ.

«Але після того як до Чауса попадає резонансна справа Корбана ВРЮ кардинально міняє свою позицію та вирішує, що Чаус не порушив присягу та не підлягає звільненню. Все наскільки очевидно, що не потребує пояснення. Лише 3 члени ВРЮ не погодились з таким рішенням», - написав адвокат і додав, що тепер головне питання – чи відповідатиме ВРЮ за своє рішення залишити Чауса у суді.

ммм

Як повідомляв «Ні корупції!», у вівторок, 9 серпня, увечері на хабарі у розмірі 150 тис. дол. затримали суддю Дніпровського суду м. Києва Миколу Чауса.

Чаус на посаді судді займався багатьма резонансними справами. Він приймав рішення проти Автомайдану наприкінці 2013-го – початку 2014 років, пізніше вів справу Геннадія Корбана й скасував розшук Юрія Іванющенка – завдяки цьому «Юра Єнакіївський» зняв у європейських судах заборону на пересування Європою і зміг виїхати з Росії в Монако.

Чаус підпадав під люстрацію, входив у список на люстрацію Мінюсту – однак продовжував працювати суддею.