Прокуратура судиться за заповідний острів Джарилгач у Чорному морі

Джарылгач 2Прокуратура Херсонщини виявила цілу серію сумнівних оборудок з особливо цінними землями, пише «Голос України».

На острові Джарилгач у Чорному морі, який є частиною Національного природного парку "Джарилгацький", 11 підприємців якимось дивним чином отримали ділянки загальною площею аж 44 гектари під розміщення торговельних об'єктів.

 Ще 13 гектарів перейшло у власність інших "підприємців" на популярному курорті Арабатська стрілка. Про необхідність державної експертизи землевпорядної документації перед укладенням угод чиновники "забули". Тож, тепер прокуратура через суди вимагає визнання цих угод недійсними та повернення земель у власність держави. Надалі перед судом можуть постати і держслужбовці, причетні до організації земельних афер.

Як повідомляє на своїй сторінці у соцмережі прокурор Херсонщини Віталій Тригубенко, на сьогодні прокуратурою, окрім повернення земель його законному власнику, фактично розпочато роботу з кримінального переслідування осіб, які своїми протиправними діями призвели до незаконного використання земель природоохоронного призначення.

Прокуратурою проводиться досудове слідство відносно службових осіб державного підприємства, які, перевищуючи свої повноваження, дозволили виділення земельних ділянок в рекреаційній зоні.

Джарилгач — найбільший острів України та Чорного моря, його територія та частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький». На причорноморській рівнині вміщується велика кількість різноманітних видів рослин і тварин, в тому числі, які занесені до Червоної книги, крім того, проходить міграція птахів.

Як повідомляв «Ні корупції!», державі хочуть повернути майже 12 га земель півострова Канівського водосховища.