На Черкащині украли два мільйони гривень, виділених на харчування військових

Харчування солдатів

Архівне фото з відкритих джерел

Протягом 2014-2015 років кілька черкаських комерційних структур уклали угоди на постачання харчових продуктів військовим частинам та підрозділам Нацгвардії, дислокованим у різних регіонах України. Як встановили компетентні органи, у контрактах бізнесмени завищили вартість продукції. Якість товарів також не відповідала вимогам державних стандартів. Злочинну діяльність підприємців припинила Служба безпеки України спільно з прокуратурою Черкаської області.

"Під час обшуків співробітники СБУ вилучили документацію, яка доводить здійснення оборудок при поставках харчових продуктів. За попередніми оцінками, ділки завдали збитків держбюджету України на загальну суму понад два мільйони гривень. Правоохоронці продовжують перевірку контрактів, укладених зловмисниками із військовими підрозділами", - повідомляє прес-служба управління СБУ у Черкаській області.

Розслідуванням, яке проводиться СВ СБУ в Черкаській області за  процесуального керівництва працівників прокуратури області, доведено одночасну участь цих підприємств у проведенні конкурсних торгів, а отже, створення таким чином штучної конкуренції між ними та забезпечення безпрограшного результату для суб’єктів злочину.
"Для отримання надприбутків підприємствами-учасниками конкурсів пропонувалися ціни на продукцію в декілька разів завищені від реальних ринкових цін. Продукція кілька разів перепродавалася між ними ж, а грошові кошти від різниці в цінах привласнювалися власниками підприємств. Внаслідок таких дій з Державного бюджету України необґрунтовано витрачалися значні суми коштів. Окрім незаконної участі в конкурсних торгах, встановлено також, що продукція, яка поставляється підприємствами державним замовникам, непридатна до споживання", - інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.
Уже зібрано достатньо доказів того, що одним із підприємств у грудні минулого року поставлено до військової частини Національної гвардії України кілька десятків тон неякісних м’ясних консервів, які в подальшому були направлені до інших частин, в тому числі для забезпечення харчування військовослужбовців, які служать в зоні АТО. Сума завданих збитків на цей час встановлюється.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 191 та ст. 364 Кримінального кодексу України.

Як зазначають експерти та свідчить судова практика, однією з особливостей зловживання владою чи службовим становищем є те, що вчинення цього злочину в переважній більшості випадків поєднане з вчиненням інших суспільно небезпечних діянь.

Триває досудове слідство.

Як нещодавно писав "Ні корупції!", більш як піврічний конфлікт між Держгеокадастром та АТОвцями з Черкас  закінчився тим, що відомство таки почало надавати бійцям проблемні землі на Христинівщині. Як повідомляв “Ні корупції!”, через проблеми з видачею належних за законом учасникам АТО земельних ділянок майже 90 демобілізованих бійців неодноразово влаштовували протестні акції.

Конфлікт має піврічну історію – черкаським АТОвцям за їхнім бажанням мали надати земельні ділянки за 200 км від Черкас. Для цього були готові майже усі документи. Однак наділи бійці почали отримувати аж через півроку.