Детективи НАБУ викрили на хабарі суддю Дніпровського райсуду Києва Чауса (оновлено)

с9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн).

Дане правопорушення кваліфіковане за ч.4. ст.368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Водночас, за словами журналіста Юрія Бутусова, йдеться про скандально відомого суддю Миколу Чауса.

1ч

Про те, що йдеться про затримання саме про Чауса підтвердив і адвокат Автомайдану Роман Маселко.

2ч

Сьогодні, 10 серпня, керівник САП Назар Холодницький на своїй сторінці у Фейсбук написав, що зловили суддю Чауса з банкою грошей.

"На місці передачі хабаря вилучено речовий доказ – ось саме так деякі служителі Феміди зберігають корупційні статки.

Незважаючи на очевидність злочину, що підпадає під частину 4 статті 368 Кримінального Кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), яка передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна, суддя не може бути затриманий та взятий під варту, адже згідно Конституції він має суддівський імунітет.

Оскільки Верховна Рада України зараз знаходиться на канікулах, тому не зможе оперативно розглянути відповідне подання про надання згоди на його затримання та взяття під варту як це було з одеським суддею Бураном", - зазначив Холодницький.

13938551_1236829379675118_4721747544952903725_n

Журналіст-розслідувас Денис Бігус на своїй сторінці у Фейсбук щиро здивувався банці з грошима судді Чауса.

Записати

Як повідомляв «Ні корупції!», суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус систематично ухвалював неправомірні рішення, цькував автомайданівців та звільнив Юрія Іванющенка від міжнародного розшуку.

Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів знайшла в його вердиктах порушення присяги, а Вища рада юстиції залишала Чауса на роботі.