Державі хочуть повернути майже 12 га земель півострова Канівського водосховища

1935006_800x600_04677198[1]У 2004 році Бориспільська районна державна адміністрація передала у приватну власність 99 громадянам земельні ділянки водного фонду загальною площею 11,88 га для ведення особистого селянського господарства на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Київської області.

Відведення вказаних земель відбулося із суттевим порушенням земельного та водного законодавства. Фактично відведені землі є півостровом Канівського водосховища та знаходяться в його прибережній захисній смузі, а тому передача їх у приватну власність заборонена.

У подальшому, через низку цивільно-правових угод, 57 із вказаних земельних ділянок опинилися у власності трьох фізичних осіб.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області пред’явила позов до Бориспільського міськрайонного суду з вимогою витребування вказаних земельних ділянок із чужого незаконного володіння та повернення їх у державну власність.

За інформацією «ТСН» ще у 2012 році , Канівське водосховище інтенсивно забудовують приватні особи. Не лише береги водосховища - навіть водне плесо опинилось у власності багатіїв, хоча цю землю можна лише брати в оренду для сінокосу. Ці землі нібито дісталися бізнесменам та депутатам Бориспільської райради.

«При проекті землевідведення бралися матеріали попереднього погодження, всі інстанції дозволили відведення цих земель, і перешкоджати відведенню ми не могли», - пояснював тоді головний спеціаліст управління Держкомзему Бориспільського району Володимир Геращенко.

Як повідомляв «Ні корупції!», Обухівський районний суд задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 6 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району вартістю понад 68 млн гривень, якими володів родич народного депутата.