ФОТО
| |

Державі хочуть повернути майже 12 га земель півострова Канівського водосховища

1935006_800x600_04677198[1]У 2004 році Бориспільська районна державна адміністрація передала у приватну власність 99 громадянам земельні ділянки водного фонду загальною площею 11,88 га для ведення особистого селянського господарства на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Київської області.

Відведення вказаних земель відбулося із суттевим порушенням земельного та водного законодавства. Фактично відведені землі є півостровом Канівського водосховища та знаходяться в його прибережній захисній смузі, а тому передача їх у приватну власність заборонена.

У подальшому, через низку цивільно-правових угод, 57 із вказаних земельних ділянок опинилися у власності трьох фізичних осіб.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області пред’явила позов до Бориспільського міськрайонного суду з вимогою витребування вказаних земельних ділянок із чужого незаконного володіння та повернення їх у державну власність.

За інформацією «ТСН» ще у 2012 році , Канівське водосховище інтенсивно забудовують приватні особи. Не лише береги водосховища – навіть водне плесо опинилось у власності багатіїв, хоча цю землю можна лише брати в оренду для сінокосу. Ці землі нібито дісталися бізнесменам та депутатам Бориспільської райради.

«При проекті землевідведення бралися матеріали попереднього погодження, всі інстанції дозволили відведення цих земель, і перешкоджати відведенню ми не могли», – пояснював тоді головний спеціаліст управління Держкомзему Бориспільського району Володимир Геращенко.

Як повідомляв «Ні корупції!», Обухівський районний суд задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 6 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району вартістю понад 68 млн гривень, якими володів родич народного депутата.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії