На Дніпропетровщині освітяни заробили на «мертвих душах» понад мільйон

46_mainУпродовж двох років посадовці навчального закладу нараховували стипендії «студентам», які насправді існували лише на папері.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Співробітники Управління захисту економіки (УЗЕ) у Дніпропетровській області встановили, що у Кривому Розі працівники освіти отримували стипендію замість учнів професійно-технічного училища.

Так, за штатним розписом до навчального закладу було зараховано 650 учнів, але фактично навчалось не більше 100. Проте у платіжних відомостях зазначалось, що кошти виплачуються всім студентам. Шляхом таких махінацій за два роки освітяни привласнили понад мільйон гривень.

До злочинної схеми причетні 58-річний директор закладу, 52-річна заступниця, а також бухгалтери 59-ти та 29-ти років.

На даний час слідчі обласної поліції повідомили учасникам оборудки - директору, його заступникові та двом бухгалтерам - повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Тим часом після викриття злочинної діяльності посадовців та проведення всіх необхідних перевірок, ПТУ припинило своє існування. Його студенти продовжили опановувати науку в іншому навчальному закладі.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Вінничині посадовці колонії підзаробляли до зарплати на зв’язку для засуджених. Задокументовано факти отримання ними неправомірної вигоди на суму понад 50 тисяч гривень.