На Черкащині судять волонтера

Фото з сайту Альтернатива - alt.ck.ua

Фото з сайту alt.ck.ua

Віктора Ткаченка, керівника Звенигородського волонтерського руху «З Україною в серці», звинувачують у злочині, передбаченому ч.1, ст.363 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю). Прокуратура Черкаської області скерувала до Звенигородського райсуду відповідний обвинувальний акт. Уже відбулося перше, підготовче судове засідання. Санкція статті, яку інкримінують Вікторові Ткаченку, передбачає позбавлення волі терміном від двох до п'яти років.

У те, що нібито Віктор Ткаченко зберігав удома зброю, не вірять представники місцевої громадськості, волонтери, демобілізовані учасники. Як повідомляє місцеве видання "Альтернатива", Віктор разом зі своїми добровільними помічниками більше 70 разів побував у зоні АТО, не минаючи й передової, він доправляв продукти харчування та все необхідне українським воїнам. Передусім, звичайно, землякам.

Фото з сайту Альтернатива - alt.ck.ua

Фото з сайту alt.ck.ua

Відомо, що 8 квітня цього року за відсутності Ткаченка у Звенигородці – в цей час чоловік саме був у зоні АТО з черговою волонтерською місією, в його домоволодінні слідчі Головного управління Національної поліції спільно з працівниками управління СБ України в Черкаській області провели обшук. Як зазначено у матеріалах справи, уповноважені особи виявили та вилучили предмети, які обмежені у цивільному обігу. Йдеться не про що інше, як боєприпаси. Як стало відомо «Ні корупції!» з власних джерел, під час такого вилучення з’ясувалося, що відбитки на знайдених чи підкинутих на подвір’я Ткаченка боєприпасах були ретельно стерті.

Фото з сайту Альтернатива - alt.ck.ua

У свою чергу сам волонтер відкидає усі звинувачення. Він стверджує, що ніякого відношення до вилученої зброї не має. Розцінює цю кримінальну справу як помсту за свою позицію.
Судова зала, в якій 4 серпня проходило підготовче судове засідання, заледве вмістила всіх, хто, не вірячи у вчинення відомим волонтером кримінального порушення, прибув на його підтримку, і нагадувала розтривожений бджолиний вулик. Втім, до конфлікту сторін не дійшло, для цього не було ні часу, ні особливих підстав, адже розгляд справи – попереду. Й суддя Дар’я Сакун, дотримавшись всіх процедур, передбачених відповідними статтями КПК, завершила підготовче судове засідання.
«Ні корупції!» надалі стежитиме за перебігом цієї неоднозначної справи.