У Сумах посадовці «відмили» понад 5 бюджетних мільйонів

20160711133033Оперативники Управління захисту економіки встановили з одним із підприємств, яке входило до складу конвертаційного центру, посадовці Сумської міської ради уклали провернули мільйонну оборудку з бюджетними грошима.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Працівники УЗЕ у Сумській області викрили факт розтрати бюджетних коштів. Установлено, що посадові особи одного з департаментів Сумської міськради уклали договір на проведення робіт зі встановлення автономного опалення у квартирах житлового будинку з комерційною структурою. Загальна вартість робіт – 1,2 мільйона гривень. За виконання цих робіт на рахунок товариства перерахували бюджетні кошти.

Однак, проаналізувавши зібрані матеріали, оперативники з'ясували, що вартість встановлених газових котлів значно завищена. Також поліцейські встановили, що підприємство, з яким було укладено договір, має ознаки фіктивності та входить до складу конвертаційного центру. Через це підприємство фірми-учасники «відмили» понад 5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Під час проведення санкціонованих обшуків у приміщеннях міськради та офісах учасників угоди поліцейські вилучили документацію, яка підтверджує незаконну діяльність товариств, зразки підписів та печатки суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності.

За даним фактом слідчим відділом Сумського відділу поліції було відкрито кримінальне провадження ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

«Оперативники Управління захисту економіки проводять заходи зі встановлення реальних організаторів конвертаційного центру та осіб, які причетні до розкрадання бюджетних коштів і виведення їх «у тінь», - повідомили у Нацполіції.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники Служби безпеки України у Білій Церкві на Київщині припинили діяльність конвертаційного центру, який обслуговував бізнесменів, що заробляли при здійсненні державних закупівель.

Конверт надавав послуги столичним підприємствам, які ставали переможцями держтендерів у будівельній галузі. Через півтора десятка фіктивних фірм організатори мінімізували комерсантам податки, штучно формували податкові кредити та допомагали вивести готівку в «тінь».

За попередніми оцінками, конвертцентр із щомісячним обігом у понад 50 мільйонів гривень функціонував з початку минулого року.