П’ятьом сиротам повернули успадковані 15 га землі

zemlya_0

Прокуратура Черкаської області встановила незаконність рішення суду першої інстанції щодо визнання права власності на земельну ділянку площею понад 15 гектарів за одним спадкоємцем. Апеляційний суд Черкаської області скасував рішення суду першої інстанції, щоб поновити майнові права неповнолітніх. 

Як зазначають у прокуратурі Черкаської області, з’ясувалося, що водночас, право на оформлення спадщини на землю після смерті матері мало ще п’ять дітей-сиріт, яких позбавили їхніх законних речових прав на спадкове майно.

Загалом спадкоємцями кількох земельних ділянок були шестеро дітей. Проте один із спадкоємців, який на момент відкриття спадщини досяг повноліття, самостійно оформив право власності на неї у судовому порядкові. Суд першої інстанції визнав право власності на спадкове майно у понад 15 гектарів землі лише за одним спадкоємцем.

«Наразі, після розгляду справи в суді апеляційної інстанції, у прокурора  з’явилися підстави для звернення до суду в інтересах неповнолітніх з позовною заявою про визнання права власності на решту майна за дітьми», - повідомляють у прокуратурі Черкаської області.

Загалом протягом першого півріччя цього року, за інформацією прес-служби прокуратури області, для захисту інтересів громадян та держави органи прокуратури вжили низку заходів представницького характеру.

Судами задоволено 127 позовів прокурорів на загальну суму понад 15 млн. 28 тис. грн. Забезпечено виконання судових рішень за позовами прокурорів на суму 9 млн. 536 тис. грн. з 27 млн. 797 тис. грн.