На Буковині з дороги, в яку без тендерів закопали 6 мільйонів, асфальт можна відірвати руками

main1Депутати Великокучурівської сільради склали акт обстеження про неякісний ремонт дороги ТДВ «Шляхово-будівельне управління №60», вартість робіт на якій складає 1,50 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Сторожинець.Info».

Весною депутати сільради Великого Кучурова без тендеру затвердили ТДВ «Шляхово-будівельне управління №60» підрядником з капітального ремонту чотирьох доріг на загальну суму майже 6 мільйонів гривень. Після цього сільрада також виплатила 30% авансу.

Наприкінці липня місцеві депутат та будівельна комісія виявили порушення фірмою положень дефектного акту щодо ремонту дороги на вулиці В.Бузенка. Так, товщина дороги місцями була в 2-3 рази тонше від замовленої, також різною виявилася і її ширина. Не було розлито бітум, на частині і ділянки був відсутній другий шар асфальту, в деяких місцях нова дорога вже мала тріщини довжиною до 50 сантиметрів. Асфальт у селі клали прямо на землю.

асфальт-дефектний-акт-498x640

Все це призвело до того, що новий асфальт можна було відірвати від землі голими руками.

Також комісія встановила, що відповідальний за технагляд цих робіт знаходиться у відпустці. На відео - огляд спірної ділянки асфальтового покриття по вул. Бузенка:

https://youtu.be/j0IHOGohhwk

Комісія склала відповідний акт обстеження про дефекти нової дороги, який підписали декілька депутатів сільради. Але голова сільради Василь Тодеренчук акт не підписав. За його словами, дефекти асфальту були виявлені і на іншій вулиці, яку ремонтувало ТДВ «ШБУ №60». Але про виправлення недоліків з підрядником домовилися усно. За словами голови сільради, жодних актів виконаних робіт фірма не подавала.

За інформацією «Наших грошей», Великокучурівська сільська рада 14 червня перерахувала ТДВ «ШБУ №60» за ремонт доріг 1,75 млн грн. Про це свідчать дані порталу публічних фінансів України «Є-дата». Це сталося після того, як 10 червня сільрада підписала угоди про ремонт чотирьох вулиць: вул. Шевченка, вул. В.Бузенка, вул. 28 червня та вул. Головна.

ТДВ «ШБУ №60» було зареєстровано в 1994 році. Більша частина статутного капіталу фірми розподілена між членами родини Майор: Майор Роман Костянтинович і Ярослава Іванівна, а також Майор Ярослав Романович і Майор Наталя Романівна.

Роман Майор, який до лютого 2012 року очолював Службу автодоріг у Чернівецькій області і має близько 10% компанії, був депутатом Чернівецької облради, де входив до фракції Партії регіонів.

За даними «ВДЗ», ТДВ «ШБУ №60» з кінця серпня 2013 році не отримувала державних замовлень за результатами тендеру. Також фірма на даний момент не зареєстрована в системі «Прозоро».

У 2016 році ТДВ «ШБУ №60» вже отримало на свій рахунок в якості оплати за ремонт доріг 3,60 млн грн. Крім Великокучурівської сільради найбільшими замовниками стала Сторожинецька міськрада та Вартиковецька сільрада.

Як повідомляв «Ні корупції!», в обхід Prozorrо служби автодоріг оголосили тендери на 1,5 мільярди. Зокрема, Службою автомобільних доріг у Київській області було оголошено чотири процедури закупівлі загальною вартістю понад 944,5 млн. грн., у Закарпатській області – 320 млн. грн. та у Черкаській області – 62,1 млн. грн.

Наразі, встановлюються причини та пояснення розміщення оголошень про закупівлі в період з 27 по 29 липня 2016 року саме за «паперовою» процедурою.

Читайте також «Черкаську службу автодоріг підозрюють у розтраті бюджетних коштів»