ФОТО
| |

На Буковині з дороги, в яку без тендерів закопали 6 мільйонів, асфальт можна відірвати руками

main1Депутати Великокучурівської сільради склали акт обстеження про неякісний ремонт дороги ТДВ «Шляхово-будівельне управління №60», вартість робіт на якій складає 1,50 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Сторожинець.Info».

Весною депутати сільради Великого Кучурова без тендеру затвердили ТДВ «Шляхово-будівельне управління №60» підрядником з капітального ремонту чотирьох доріг на загальну суму майже 6 мільйонів гривень. Після цього сільрада також виплатила 30% авансу.

Наприкінці липня місцеві депутат та будівельна комісія виявили порушення фірмою положень дефектного акту щодо ремонту дороги на вулиці В.Бузенка. Так, товщина дороги місцями була в 2-3 рази тонше від замовленої, також різною виявилася і її ширина. Не було розлито бітум, на частині і ділянки був відсутній другий шар асфальту, в деяких місцях нова дорога вже мала тріщини довжиною до 50 сантиметрів. Асфальт у селі клали прямо на землю.

асфальт-дефектний-акт-498x640

Все це призвело до того, що новий асфальт можна було відірвати від землі голими руками.

Також комісія встановила, що відповідальний за технагляд цих робіт знаходиться у відпустці. На відео – огляд спірної ділянки асфальтового покриття по вул. Бузенка:

Комісія склала відповідний акт обстеження про дефекти нової дороги, який підписали декілька депутатів сільради. Але голова сільради Василь Тодеренчук акт не підписав. За його словами, дефекти асфальту були виявлені і на іншій вулиці, яку ремонтувало ТДВ «ШБУ №60». Але про виправлення недоліків з підрядником домовилися усно. За словами голови сільради, жодних актів виконаних робіт фірма не подавала.

За інформацією «Наших грошей», Великокучурівська сільська рада 14 червня перерахувала ТДВ «ШБУ №60» за ремонт доріг 1,75 млн грн. Про це свідчать дані порталу публічних фінансів України «Є-дата». Це сталося після того, як 10 червня сільрада підписала угоди про ремонт чотирьох вулиць: вул. Шевченка, вул. В.Бузенка, вул. 28 червня та вул. Головна.

ТДВ «ШБУ №60» було зареєстровано в 1994 році. Більша частина статутного капіталу фірми розподілена між членами родини Майор: Майор Роман Костянтинович і Ярослава Іванівна, а також Майор Ярослав Романович і Майор Наталя Романівна.

Роман Майор, який до лютого 2012 року очолював Службу автодоріг у Чернівецькій області і має близько 10% компанії, був депутатом Чернівецької облради, де входив до фракції Партії регіонів.

За даними «ВДЗ», ТДВ «ШБУ №60» з кінця серпня 2013 році не отримувала державних замовлень за результатами тендеру. Також фірма на даний момент не зареєстрована в системі «Прозоро».

У 2016 році ТДВ «ШБУ №60» вже отримало на свій рахунок в якості оплати за ремонт доріг 3,60 млн грн. Крім Великокучурівської сільради найбільшими замовниками стала Сторожинецька міськрада та Вартиковецька сільрада.

Як повідомляв «Ні корупції!», в обхід Prozorrо служби автодоріг оголосили тендери на 1,5 мільярди. Зокрема, Службою автомобільних доріг у Київській області було оголошено чотири процедури закупівлі загальною вартістю понад 944,5 млн. грн., у Закарпатській області – 320 млн. грн. та у Черкаській області – 62,1 млн. грн.

Наразі, встановлюються причини та пояснення розміщення оголошень про закупівлі в період з 27 по 29 липня 2016 року саме за «паперовою» процедурою.

Читайте також «Черкаську службу автодоріг підозрюють у розтраті бюджетних коштів»

Доданий до: Корупція в Чернівцях, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії