ФОТО
| |

Майже 100 га земель на Черкащині через суд повертатимуть державі

cherk-zem-hristДля захисту інтересів держави щодо збереження земель сільськогосподарського призначення Смілянська місцева прокуратура скерувала до суду 5 позовних заяв про розірвання договорів оренди земельних ділянок загальною вартістю 4 млн. грн. та повернення їх до державного управління.

Встановлено, що у 2014 році Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області місцевому жителю було надано 5 земельних ділянок загальною площею 98 га для створення фермерського господарства. Відповідно до умов укладених договорів оренди, фермер взяв на себе зобов’язання щодо виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки цих земель у тримісячний термін для подальшого визначення розміру орендної плати відповідно до вимог чинного законодавства.

Проте встановлено, що договірні зобов’язання орендар не виконав, жодних дій, спрямованих на реалізацію вказаних договірних умов, не вчинив, чим порушив істотні умови договору та завдав шкоди державним інтересам.

«Порушення виявлене Кам’янським відділом Смілянської місцевої прокуратури під час вивчення стану законності використання земель сільськогосподарського призначення в межах адміністративної території Кам’янського району. Наразі за позовними заявами прокуратури в суді відкриті провадження з призначенням попередніх засідань», – пояснюють у прес-службі прокуратури Черкаської області.

Як повідомляв “Ні корупції!”, упродовж цього року органи прокуратури Черкаської області забезпечили виконання 25 судових рішень у сфері земельних відносин  на загальну суму 5,5 млн. грн. Реально державі повернуто 285 га незаконно наданих земель з обов’язковою державною реєстрацією виникнення, переходу або припинення права власності чи користування земельною ділянкою.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії