Екс-керівника Держкомзему підозрюють у роздержавленні майже 68 га земель лісового та водного фонду

_fayly__2__16_729x547_2_729x547Броварська місцева прокуратура Київської області повідомила про підозру екс-керівнику управління Державного комітету України із земельних ресурсів (Держкомзему) в Іванківському районі Київської області, який незаконно вивів із державної власності майже 68 га лісового та водного фонду.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що чиновник у результаті зловживання службовим становищем вивів із державної власності земельні ділянки, зокрема водного і лісового фонду, загальною площею 67,8 га. Таким чином, завданий збиток становить понад 13 млн грн.

За вчинення вищевказаних кримінальних злочинів підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Додамо, що значну частину Іванківського району на півночі Київської області займає зона відчуження Чорнобильської АЕС.

Як повідомляв «Ні корупції!», посадовці Хмельниччини дозволили незаконно приватизувати гектари лісу.

Установлено, що ці особи, в інтересах двох громадян, склали завідомо недостовірні документи про нібито перебування земельних ділянок площею понад 4 га у складі земель сільськогосподарського призначення та земель водного фонду, затвердили проекти землеустрою та передали цим громадянам близько 3 га в оренду для риборозведення і майже 1 га у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.

Надалі приватизований 1 га земель було реалізовано товариству з обмеженою відповідальністю, кінцевий бенефіціарний власник якого зареєстрований у республіці Кіпр.

Також, як уже повідомляв «Ні корупції!», співробітники управління захисту економіки в Київській області викрили одного з керівників Головного управління Держземагентства столичного регіону, який «роздарував» 95 гектарів державної землі на Київщині.

Посадовцем виявився колишній заступник керівника Держземагентства у Київській області Станіслав Губін, якого звинувачують у тому, що він незаконно здійснив відчуження земельної ділянки в Броварах – 94,67 га – одного з державних підприємств з комунальної власності та передав її у власність 48 громадянам.