Сільський голова на власний розсуд виплатив своєму заступникові майже 100 тис. грн. премії

Фото з сайту "Дзеркало тижня"

Фото з сайту "Дзеркало тижня"

Досудове розслідування встановило, що упродовж 2012 - 2015 років чиновник, перебуваючи  на посаді сільського голови одного з сіл Черкаського району, без винесення питання на розгляд сесії сільради самостійно видавав розпорядження про преміювання власного заступника. Через такі дії останньому було незаконно виплачено премію на загальну суму майже 95 000 гривень. Відповідно, сільській раді завдано збитків на вказану суму.

«Прокуратурою області до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього сільського голови, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України», - повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Санкція ч. 2 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нещодавно «Ні корупції!» оприлюднив інформацію про протиправну діяльність голови однієї із сільських рад Монастирищенського району, що на Черкащині, який у порушення антикорупційного законодавства не повідомив сесію про наявність у нього конфлікту інтересів та уклав договір оренди земельної ділянки історико-культурного призначення площею 25 га зі своєю дружиною. Постановою Монастирищенського районного суду сільського голову визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення – штраф у розмірі 1700 грн.

А керівник відділу Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, використовуючи свої повноваження, прийняв рішення про надання премії своїй матері, при цьому приховавши від керівництва факт перебування в підпорядкуванні близької особи.  Дії начальника відділу управління юстиції кваліфіковано за ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП. Рішенням апеляційної інстанції службовця притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу розміром у 3 400 гривень.

Як повідомляють у коментарі "Ні корупції!" у прес-службі прокуратури Черкаської області, упродовж першого півріччя 2016 року спеціально уповноваженими особами у сфері протидії корупції до суду скеровано 47 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами розгляду протоколів до адміністративної відповідальності притягнено 25 осіб, в тому числі голову районного суду, посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, фіскальної служби, пенсійного фонду, тощо.