Службовцям лісомисливського господарства не вдалося продати 67 незаконно зрубаних дубів

3_0_2Досудовим розслідуванням Немирівської місцевої прокуратури установлено незаконне перевезення 67 стволів дерева породи дуб діаметром 26 - 49 см. Хоча в товарно-транспортній накладній на перевезення вантажу виданій майстром лісозаготівлі вказано про перевезення техсировини дерева породи дуб у кількості 16 штук загальним об’ємом 22,310 м3 на загальну суму 21 889 грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Вінницької області.

Під час досудового розслідування, із залученням спеціалістів, оглянуто 67-ми стволів дуба і встановлено, що дійсно перевозилось дерево породи дуб І-ІІІ сорту та один ствол дуба техсеровини.

Окрім того загальний об’єм лісового матеріалу становить 27, 115 м3. Попередньо установлено розмір збитків. Так, відповідно вартість лісового матеріалу становить 238 574 грн.

Щоб зберегти вказані речові докази, Немирівська місцева прокуратура подала клопотання до районного суду про накладення арешту на автомобіль, напівпричіп та деревину, що вилучені у ході огляду місця події.

Водночас ухвалою Немирівського районного суду у задоволенні вказаного клопотання було відмовлено, але місцева прокуратура на це рішення подала апеляційну скаргу.

«Окрім цього, з метою встановлення місця зрізу вказаних дерев, перевірки факту незаконної порубки лісу на території Немирівського району, встановлення документально підтвердження про наявність або відсутність в лісомисливському господарстві усіх дозвільних документів на право здійснення вирубки та реалізації лісової продукції, до районного суду подано клопотання про отримання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів», - повідомляють у прокуратурі і додають, що нині встановлюється вартість лісосировини через призначення товарознавчої експертизи на підставі наявної довідки, виданої фахівцями, та з’ясовуються особи, що можуть бути причетними до незаконної порубки лісу та розтрати службовцями лісопродукції а також зібрання достатньої кількості доказів для пред’явлення відповідним особам про підозру.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Черкащині ніяк не можуть встановити винних у рубці лісу.

19 травня цього року у Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу (Черкаська область) невідомі вирубали і намагалися вивезти десяток реліктових дубів. Ще майже стільки ж дерев інших порід пошкодили. Завершити злочин лісорубам завадили. За фактом незаконної рубки поліція зареєструвала кримінальне провадження. Загальні збитки, завдані чорними лісорубами, склали 107 тисяч гривень.