ГПУ обшукує НАБУ за незаконне прослуховування (доповнено)

238620_1Представники Генпрокуратури прийшли до Національного антикорупційного бюро з обшуком.

Про це «Українській правді» повідомила речник НАБУ Дар'я Манжура.

«Вони прийшли і пред'явили судову ухвалу, в якій вказано, що підставою для обшуку є розслідування за фактом незаконного прослуховування НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро», - сказала вона.

Водночас, поки не відомо, про які саме телефонні розмови йде мова. Провадження у справі про прослуховування було відкрито 22 квітня 2016 року.

«Прийшов особисто Дмитро Сус зі слідчо-оперативною групою», - додала вона.

Манжура додала, що поки триває розмова в кабінеті директора НАБУ Артема Ситника. «На скільки мені відомо, станом на зараз слідчі дії не проводили», - сказала вона.

За словами Манжури, станом на 13:40 жодних виїмок не відбувається, нікого не затримують, жодних сутичок не відбувається.

«Інформації, що на робочих місцях проводяться обшуки, поки немає», - додала вона.

Як відомо, НАБУ не має законного права прослуховувати телефонні розмови. Однак у ВР зареєстрований законопроект, який би дозволяв НАБУ вести власну прослушку. Комітет ВР рекомендував його до схвалення. Голосування поки не було.

Поки НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ.

Дмитро Сус входить до департаменту ГПУ з розслідування злочинів щодо майна та державної служби, який називають департаментом «Кононенка-Грановського».

Свою чергою прес-секретар ГПУ Лариса Сарган на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що ГПУ провела виїмку документів в НАБУ.

«Генеральна прокуратура України розслідує факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ.

З метою відшукання та вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ проведено виїмку документів. Проводяться необхідні слідчі дії», - написала речниця ГПУ.

Водночас, за інформацією «Української правди», що видання отримало із джерел у НАБУ, слідчим добровільно були надані копії документів у справі, які свідчать, що дії НАБУ є законними.

За інформацією УП, йдеться про прослуховування фігурантів справи, пов'язаної з співробітником органів прокуратури.

У НАБУ наголосили, що згідно діючого законодавства Агентство не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку, рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності.

«Показово, що дане провадження було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення у публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування», - зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

«Три місяці справа «пролежала на полиці», і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком. І ще один цікавий момент – стаття, за якою кваліфіковане дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом», - зауважив він.

У НАБУ наголосили, що станом на 14:00 5 серпня дій, спрямованих на вилучення документів чи обшук в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не вчинялося.

«На час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку у будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ. Інформація, розповсюджена у деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито перебуває спецпідрозділ СБУ «Альфа», не відповідає дійсності», - додали в НАБУ.

Згодом речник НАБУ Дар'я Манжура повідомила, що підставою для обшуку в НАБУ Генпрокуратура назвала прослуховування фігурантів справи заступника прокурора Київської області Олександра Колесника.

«В якості підстави для обшуку в ухвалі було вказано розслідування кримінального провадження від 22 квітня 2016 року за фактом здійснення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів розслідуваного Бюро кримінального провадження за фактом розкрадання цукру зі складів державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області загальною вартістю понад 300 млн грн», - сказала вона.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали заступника прокурора Київської області у справі про розкрадання 30 тис. тонн цукру з Аграрного фонду на 300 млн гривень.