В обхід Prozorrо служби автодоріг оголосили тендери на 1,5 мільярди

1434300608_98b959e4_530f2de4f7c0796bc054ab19Служби автомобільних доріг Київської, Закарпатської та Черкаської областей в період з 27 по 29 липня оголосили державні закупівлі на загальну суму близько 1,5 млрд. грн., зокрема Службою автомобільних доріг у Київській області було оголошено чотири процедури закупівлі загальною вартістю понад 944,5 млн. грн., у Закарпатській області – 320 млн. грн. та у Черкаській області – 62,1 млн. грн.

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

Дана інформація стала відомою завдяки запровадженню в агентстві системи контролю за проведенням державних закупівель. Під час проведення моніторингу закупівель було виявлено, що виконання робіт по даним процедурам заплановано протягом 2016-2017 років, а в Закарпатській області – 2016-2018. Отже, терміновість проведення цих тендерів не обґрунтована, відповідно виникають питання щодо їх прозорості.

Тобто, в той час, коли державна політика Уряду та Укравтодору направлена на функціонування максимально прозорої системи державних закупівель, заснованої на принципах відкритості та публічності їх проведення, деякі обласні Служби відкрито нехтують вказівками та дорученнями.

Наразі, встановлюються причини та пояснення розміщення оголошень про закупівлі в період з 27 по 29 липня 2016 року саме за «паперовою» процедурою.

«Я вимагаю пояснень від керівників та членів тендерних комітетів. Мені незрозуміло, чим обумовлена нагальність початку процедур зазначених закупівель. В цих Службах мною особисто будуть проведені додаткові перевірки на предмет як дотримання антикорупційного законодавства, так і зловживання службовим становищем. Про результати обов’язково повідомлю громадськість та правоохоронні органи», – зазначив т.в.о. голови Укравтодору Євгеній Барах.

У відомстві також зазначили, що з 1 серпня Укравтодор зобов’язав облавтодори перевести усі закупівлі матеріально-технічних ресурсів на електронну систему торгів Prozorro. Як повідомив тоді Євгеній Барах, облавтодори та інші державні підприємства, що належать до сфери управління Держагентства, не підпадають під дію нововведеного Закону «Про публічні закупівлі». Однак, в умовах посилення контролю за прозорим та ефективним використанням бюджетних коштів, Укравтодором було прийнято це рішення.

Також Держагенство спільно з правоохоронними органами розробили єдину систему індикативних показників, яким має відповідати постачальник та підрядник. Завдяки цим вимогам, Укравтодор прагне виключити усі можливі маніпуляції під час торгів та викорінити усіх посередників з процесу закупівель.

Як повідомляв «Ні корупції!», павлоградський посадовець вкрав 2 мільйони на ремонт дороги. Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 12-ти років.