Справа про крадіжку 160 мільйонів Фонду гарантування вкладів фізосіб уже в суді

Павло Борулько

Павло Борулько

За результатами проведення спеціального досудового розслідування Генеральною прокуратурою України затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням особи, яка будучи фактичним власником низки комерційних банків, упродовж 2009-2010 років, діючи за попередньою змовою групою осіб, організувала привласнення та заволодіння грошовими коштами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на загальну суму понад 160 млн грн.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Також зазначена особа звинувачується у здійсненні замаху на розкрадання коштів Фонду в сумі понад 39 млн грн і заволодіння коштами Фонду в сумі майже 33 млн грн шляхом обману та у вчиненні легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинним шляхом.

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заявлено позов про стягнення шкоди завданої злочином.

Інших деталей справи ГПУ не надала.

Водночас, як повідомляє "Лівий берег", крадієм коштів Фонду є Павло Борулько, екс-помічника Януковича.

У 2011 році СБУ почала розслідування проти Борулька. За версією слідства, напередодні відкликання ліцензій у трьох фінустанов - "Національний стандарт", "Європейський" і "Володимирський" - у них було відкрито близько півтора тисячі рахунків фізосіб, на які документально були зараховані неіснуючі кошти.

Після відкликання ліцензій Борулько разом зі спільниками домігся від Фонду гарантування вкладів компенсацію цих "згорілих вкладів". Загальна сума "компенсації", за даними СБУ, становила 620 мільйонів гривень.

У грудні 2011 року Борулька заарештували в Білорусі, однак через півроку ця країна відмовила Україні в екстрадиції банкіра. Є інформація, що він змінив своє прізвище на Ричков.

Борулько в 2007 році був помічником тодішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича, він також є чоловіком племінниці дружини колишнього генпрокурора Олександра Медведька.