Посадовець райвідділу Держгеокадастру відсидить 5 років за хабар у 3 тис. доларів США

Суд 13

Прокуратура Черкаської області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо посадовця одного із районних відділів Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, який у квітні 2015 року одержав від фізичної особи неправомірну вигоду на суму 3 тисячі доларів США за швидкий та безперешкодний розгляд документів щодо оренди земельної ділянки.

"Вироком суду посадовця визнано винним у вчиненні тяжкого корупційного злочину та засуджено до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на 3 роки", - повідомляє  "Ні корупції!" Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

На цей час вирок суду не вступив у законну силу.

Гаман хабар(фото СБУ)--Як писав «Ні корупції!», у квітні цього року ще один підприємливий службовець Держгекадастру Черкаської області вимагав у приватного підприємця понад сто дев’яносто тисяч доларів США за позитивне рішення про надання в довгострокову оренду 485 гектарів землі для сільгоспробіт. Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та військовою прокуратурою викрили цей факт.

Співробітники спецслужби затримали залученого керівником Держгеокадастру посередника в центрі Черкас у власному автомобілі під час отримання частини хабара у розмірі сімдесят тисяч американських доларів. За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Петро Гаман. Фото: procherk.info

Петро Гаман. Фото: procherk.info

Більш досвідчений хабарник – екс-начальник Головного управління Держземагентства у Черкаській області Петро Гаман уникнув суворого покарання. СБУ затримала його в обласному центрі поблизу одного з ресторанів 20 травня 2014 року під час отримання 57 тисяч доларів США .  11 листопада 2015 року  суд виніс вердикт екс-чиновникові. Щоправда, суддя Соснівського райсуду Черкаської області Алла Чечот змінила кваліфікацію злочину.  Частину 5 статті 368 КК України, за якою екс-чиновникові загрожувало до 12 років ув’язнення, відкинули. Натомість, його визнали винним у злочині, передбаченому статтею 190 КК України. Дії пана Гамана визначено як шахрайство, оскільки він на момент отримання хабара не мав посадових повноважень, бо був звільненим з роботи. Замість 12 років в’язниці Петро Гаман отримав 3 роки з іспитовим терміном.