ФОТО
| |

Нацгвардія купила взуття на 14 мільйонів у фірми, з якою судилася за неякісні берці

104910Військова частина 3078 Національної гвардії України 29 липня уклала угоди про поставку взуття на загальну суму 63,50 млн грн.

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», інформують «Наші гроші».

Найбільше замовлення на 29,20 млн грн. отримало ТОВ «Таланлегпром». Фірма поставить черевики з литтєвою підошвою по 710 грн і 1 500 грн. за пару.

У жовтні 2015 року їх купували в цього самого постачальника по 950 грн.

Компанія належить Оксані та Андрію Лаврику, сину екс-губернатора Сумської та Чернігівської областей Миколи Лаврика, який у 2014 році балотувався до Верховної Ради у Ромнах від «Блоку Петра Порошенка». Фірма Лаврика стала основним постачальником взуття для військових України після початку бойових дій на Донбасі.

ТОВ «Валтекс» заплатять 14,10 млн грн. за черевики такого ж типу – з литтєвою підошвою по 705 грн.

Власниками фірми є Руслан Жилко, Олена Казімірська, Вадим Кушнір та Олег Діденко.

Ще 13,78 млн грн. дадуть ТОВ «Ежімо» Анатолія і Ольги Рудь за черевики з клеєпрошивною підошвою по 680 грн. та хромові утеплені напівчоботи по 894 грн.

Торік напівчоботи коштували стільки ж, а черевики були на чверть дорожчі – 900 грн.

У 2014 році військова частина 3078 судилася з «Ежімо», вимагаючи стягнення штрафу за поставку неякісних берців на суму 4,26 млн грн. Тоді прокуратура повідомляла про порушення кримінального провадження.

Однак результати справи так і не були оприлюднені, а «Ежімо» продовжила отримувати військові підряди.

Крім того, ТОВ «Виробнича організація «Харків» поставить шкіряних напівчеревиків на 5,62 млн грн, а ТОВ «Парте Плюс» – капців на 0,81 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно львівський підприємець Олександр Божагора поскаржився на дискримінаційні вимоги Міністерства оборони щодо берців. За його словами, технічним умовам, які вступили в дію у квітні 2016 року, відповідає лише взуття торгової марки LOWA.

ччч

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2015 році воякам з військової частини на Рівненщині купили берці та куртки за мільйон, хоча можна було закупитись дешевше.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії