На хабарництві «попався» головний фітосанітарний інспектор Житомира

afrikanskaya_chuma_stop.slaidСпівробітники Служби безпеки України викрили механізм систематичного отримання хабарів головним фітосанітарним інспектором Житомира та його підлеглим.

Про це повідомляє прес-центр Служби Безпеки України.

До повноважень головного інспектора управління Держпродспоживслужби входить виключне право видавати сертифікати відповідності, необхідні для експорту лісоматеріалів та товарів рослинного походження. Співробітники спецслужби задокументували, що посадовець спільно з фахівцем лабораторних досліджень вимагали гроші за безперешкодне проходження фітосанітарного контролю та видачу сертифікатів з більшості експортерів, зареєстрованих у Житомирі.

Розмір хабара залежав від обсягів продукції та становив від трьохсот до трьох тисяч гривень. За попередніми оцінками, середньомісячний дохід зловмисників становив сто тисяч гривень.

Співробітники СБ України спільно з прокуратурою та поліцією затримали головного інспектора та лаборанта у службових кабінетах після підрахунку денного «заробітку» в розмірі п’ять тисяч гривень. Під час обшуків за місцем проживання зловмисників правоохоронці вилучили сім тисяч доларів, записи з датами та сумами отриманих хабарів.

n_1561_73482920

n_1561_59078411

n_1561_11145334

Як повідомляв «Ні корупції!», на Луганщині керівник фітосанітарної інспекції налагодив конвеєр з отримання хабарів.

До СБУ звернулися підприємці, які скаржились на дії державного службовця, який обклав їх даниною. Здирник систематично вимагав та отримував гроші за реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності та оформлення фітосанітарних сертифікатів для зовнішньоекономічної діяльності.