Санаторій «Україна» вартістю 13 мільйонів повернули державі

141752684_w1024_h768_ukraina1На Київщині у державну власність повернули санаторій «Україна» вартістю майже 13 млн гривень, який було незаконно відчужено.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

У 2000 році рішенням виконавчого комітету Ірпінської міської ради визнано право власності на об’єкти нерухомого майна дочірнього підприємства санаторія «Україна» за одним із суб’єктів господарювання.

Захищаючи інтереси держави, прокуратура міста Ірпеня заявила позов до суду щодо витребування з незаконного володіння 1 відділення санаторію «Україна» в смт Ворзель. Господарський суд Київської області повністю підтримав позицію прокуратури.

Згодом, завдяки принциповій позиції органів прокуратури, на виконання рішення Господарського суду Київської області, відділом ДВС Ірпінського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження та 19.01.2016 майно 1 відділення санаторію «Україна» вартістю майже 13 млн гривень відповідно до акту прийому-передачі передано державі в особі Фонду державного майна України.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, 29 червня 2016 право власності на санаторій зареєстровано за Фондом державного майна України.

Додамо, що санаторій знаходиться в південно-західній частині курорта Ворзель в сосновому бору. Свого часу академік  Стражеско називав це місце українським Кисловодськом.

Торік у санаторії, який належав ПАТ «»Укрпрофздоровниця», стався кадровий скандал, який, за словами очевидців, мав би призвести до банкрутства санаторію.

Нагадаємо, що «Ні корупції!» уже писав про зловживання ПАТ «Укрпрофоздоровниця» в рамках розслідування подальшої долі об’єктів нерухомості, які незаконно віддала приватникам Федерація профспілок України.